.:Daily Sport News:.

Polski Serwis o Tematyce Hokejowej. O Hokeju… z klasą!

Hokejowe rozstrzygnięcia.

Marzec 08, 2010 Autor: Andrzej Kategoria: Opinie, PLH

PZHL Wczoraj poznaliśmy już część rozstrzygnięć dotyczących najwyższej klasy rozgrywkowej PLH. Oba półfinały za nami. Ich zwycięzcy to ComArch Cracovia i Wojas Podhale. Przegrani… GKS Tychy oraz Zagłębie Sosnowiec. Wypoczęty zespół Cracovii (wyeliminował Zagłębie tydzień temu) w walce o hokejowe złoto spotka się z młodą, ambitną drużyną Podhala. Z kolei GKS-owi pozostało powalczyć z Zagłębiem o 3.miejsce.

Co jednak z “dołem” tabeli…? I tutaj poznaliśmy już skład ekstraligowych drużyn w nadchodzącym sezonie. W końcowym etapie zmagań, pierwszoligowych pretendentów do awansu było dwóch – KS KTH Krynica oraz HC GKS Katowice. Jednak tylko pierwszej z drużyn udało się dołączyć do hokejowej czołówki.

 
Wątpliwości nie było…
 

KTH Krynica spotkała się w parze z Toruńskim Klubem Hokejowym, natomiast Klub Hokejowy z Katowic walczył o awans z Ciarko KH Sanok. W meczach drugiej pary nie obowiązywały “bonusy” zatem drużyny zaczynały rywalizację od stanu 0-0.

Faworyzowana drużyna z Sanoka nie miała większych kłopotów z utrzymaniem i zapewniła sobie ligowy byt już w sobotę, pewnie wygrywając po raz trzeci – tym razem w Katowicach (7-2). Jedyną porażkę sanoczanie odnotowali w Hali Spodka dzień wcześniej (3-6). Tak więc z bilansem 3-1 drużyna z Sanoka pozostaje w szeregach ekstraligi.

 
Mogło być różnie…
 

Ciekawiej zapowiadała się rywalizacja II rundy play-off pomiędzy pierwszoligowym liderem, a broniącym się przed spadkiem TKH Nesta, których hokejowy poziom jest bardziej wyrównany. Faworytem wydawała się być drużyna TKH posiadająca bonus (1-0).

Dodatkowo zmagania rozpoczęły się od dwóch spotkań w Toruniu. Już pierwszy mecz dostarczył sporo emocji, choć nie zawsze tych sportowych. TKH uległ gościom 4-7, jednak zdaniem gospodarzy decyzje sędziego Sebastiana Krysia mocno skrzywdziły drużynę z Grodu Kopernika.

– Pan sędzia Kryś, […] doprowadził w drugiej tercji do wielominutowego okresu gry przez KTH w przewadze 5 na 3 zawodników, co skutkowało utratą przez TKH w krótkim okresie trzech bramek i praktycznie uniemożliwiło nam uczciwą walkę o zwycięstwo. O ile sędziowanie w I tercji wzbudzało tylko politowanie, bo sędzia Kryś w miarę „sprawiedliwie” dla obu drużyn popełniał błędy w podejmowanych decyzjach, to w II tercji doszło do niespotykanej na lodowiskach eskalacji błędów, wyłącznie na korzyść jednej z drużyn. – czytamy w zażaleniu zarządu toruńskiego klubu przesłanym do PZHL.

Dzień później torunianie zrewanżowali się przyjezdnym (4-2) i przy stanie meczów 2-1 rywalizacja przeniosła się do Krynicy. Graczom z Torunia do utrzymania się w lidze wystarczyło zaledwie jedno zwycięstwo. Jednak pod Górą Parkową pierwszoligowcy wznieśli się na wyżyny i po dwóch weekendowych zwycięstwach (2-1 oraz 5-3), z bilansem spotkań 3-2 ponownie witamy ich w szeregach ekstraligowców. Wszystkim sympatykom TKH z kolei, życzymy aby toruński hokej nie zniknął z hokejowej mapy Polski, a drużyna szybko dołączyła do najlepszych.

 
No jakiś porządek musi być…

GKS Stoczniowiec GdańskAksam Unia OświęcimJKH GKS JastrzębieAkuna Naprzód Janów

Miniony weekend zakończył również potyczki o miejsca 5-8. Mecze, których zdaniem wielu być nie powinno. Tak na prawdę walka toczyła się jedynie o 5.lokatę pomiędzy Unią Oświęcim, a gdańskim Stoczniowcem. Niestety kiedy przegra się najważniejsze mecze półfinałowe i droga do najwyższych celów nagle się zamyka, trudno po wyczerpującym sezonie wykrzesać z siebie zapał i zaangażowanie w walce “o nic”.

– Przegraliśmy play-off i na tym powinno się zakończyć. To normalna kolej rzeczy w każdej lidze, a nam zafundowano granie o miejsca 5-8. – Mówił po wygranym meczu z Naprzodem trener JKH, Wojciech Matczak. – Biorąc pod uwagę ekonomię i organizację – powiedzmy sobie szczerze – tłumów na tych meczach raczej się nie spodziewamy. – potwierdzał wcześniej trener Janusz Imiołczyk.

Inne było podejście drużyn, które wystartowały z miejsc 7 i 8. W zrozumiały sposób chciały osiągnąć coś więcej… i udało się. Naprzód Janów i JKH Jastrzębie odpuściły zupełnie te mecze ulegając niżej notowanym rywalom. Ze spotkań o 7.miejsce kluby chciały całkowicie zrezygnować. Jednak w odpowiedzi na pismo, WGiD nakazał rozegranie co najmniej jednego pojedynku. Mecz się odbył, lecz znacząca jego część z hokejem miała niewiele wspólnego.

Inaczej sprawa wyglądała w walce o lokatę numer 5. Gdańszczanie po niefortunnym spadku do grupy słabszej za punkt honoru postawili sobie walkę o jak najwyższą pozycję.
– Na to że nie graliśmy w szóstce złożyło się kilka czynników, zabrakło nam jednego punktu. Teraz zależy nam na jak najlepszym miejscu. Zaliczka jest spora i w Gdańsku będzie grało się na pewno łatwiej – podsumował po wygranym meczu w Janowie Andrzej Słowakiewicz.

Share

5 Komentarze do “Hokejowe rozstrzygnięcia.”


 1. Mateusz pisze:

  Panie Andrzeju, w meczach TKH – KTH to zespół z Torunia miał jednak bonus i mecze wygrało KTH 3:1 ale stan rywalizacji to 3:2 . Pozdrawiam

  1
 2. Oczywiście. Bardzo dziękuję za zwrócenie uwagi. “Zastosowałem” brak bonusów z pierwszej pary również w drugiej ;) Skorygowałem.

  2
 3. darek pisze:

  Podsumowanie gitara. Andrzeju grasz jak orkiestra.

  3
 4. My name is Piter Jankovich. oOnly want to tell, that your blog is really cool
  And want to ask you: is this blog your hobby?
  P.S. Sorry for my bad english

  4
 5. THX very much :) This really my hobby :)

  5