.:Daily Sport News:.

Polski Serwis o Tematyce Hokejowej. O Hokeju… z klasą!

Za nami Mistrzostwa Polski Juniorów.

Marzec 18, 2010 Autor: Andrzej Kategoria: Hokej Młodzieżowy

PZHL Zakończyły się finały Mistrzostw Polski – Toruń 2010 (13-18 marzec). W imprezie udział wzięły drużyny, które w trakcie sezonu zasadniczego miały swoją reprezentację w Centralnej Lidze Juniorów. W Toruniu stawiło się osiem ekip z: Tychów, Jastrzębia, Janowa, Oświęcimia, Gdańska, Krynicy, Sanoka oraz drużyna gospodarzy.

Poprzez wymysł niedopuszczenia do udziału w mistrzostwach drużyn grających poza CLJ, wyeliminowano z finałów ubiegłorocznego złotego medalistę, drużynę MMKS Nowy Targ, która jak wiadomo w trakcie sezonu uczestniczyła w rozgrywkach pierwszoligowych (udział w finałach MP uniemożliwiono również zespołom z Opola, Sosnowca czy Warszawy).

Myślę, że zamykanie w ten sposób drzwi do tytułu mistrzowskiego najlepszej młodzieży w kraju to kolejne nieporozumienie made in PZHL. Szkoda tylko, że zainteresowane strony nie nagłaśniały tematu dużo wcześniej, a głosy oburzenia pojawiły się na krótko przed terminem finałów. Na co stać nowotarską młodzież (i jak się okazało nie tylko młodzież) przekonaliśmy się całkiem niedawno.

Pod nieobecność MMKS-u Nowy Targ mistrzostwo wywalczyła drużyna z ośrodka, gdzie praca z młodzieżą również idzie “pełną parą”. Stoczniowiec Gdańsk w niezwykle zaciętym finale pokonał swoich rówieśników z Torunia dopiero po rzutach karnych (4-3).

Medalistami Mistrzostw Polski zostali:
1. Stoczniowiec Gdańsk
2. TKH Toruń
3. JKH Jastrzębie

Podział na grupy, komplet wyników oraz klasyfikacja znajduje się tutaj.

Share

Komentarz:

*