.:Daily Sport News:.

Polski Serwis o Tematyce Hokejowej. O Hokeju… z klasą!

Liga bez Podhala…?

Maj 07, 2010 Autor: Andrzej Kategoria: Opinie, PLH, Przed Sezonem

Wojas Podhale Nowy Targ Jak podaje oficjalna strona Podhala Nowy Targ, Wiesław Wojas w imieniu zarządu spółki akcyjnej Wojas Podhale poinformował o zawieszeniu do odwołania działalności sportowej z dniem 6 maja 2010r. Konsekwencją decyzji ma byś nie wystawienie drużyny w rozgrywkach Polskiej Ligi Hokejowej oraz Pucharu Polski w sezonie 2010/2011.

 
Czy zatem powyższe pytanie jest zasadne..? Raczej nie. Właściwsze jest określenie – Liga bez Wojasa. Na mocy porozumienia zawartego przed kilku laty SSA Wojas Podhale Nowy Targ ma przekazać MMKS Podhale Nowy Targ zawodników oraz miejsce w ekstraklasie. Ponadto mowa jest również o pomocy młodzieżowemu klubowi w kontynuowaniu hokejowych tradycji, gdy ten zdecyduje się na grę w PLH. Większość zawodników “Szarotek” to gracze Miejskiego Młodzieżowego Klubu Sportowego „Podhale” z siedzibą w Nowym Targu, który właśnie jako MMKS “Podhale” Nowy Targ miałby reprezentować nowotarski hokej na szczeblu ekstraligowym.

Prezes MMKS Mirosław Mrugała zapewnia, że zrobi wszystko żeby nie dopuścić do upadku hokeja w mieście 19-krotnego mistrza Polski. Nie będzie to jednak zadanie łatwe bo wymagające skonsolidowania wszystkich sił i wsparcia osób, którym dobro nowotarskiego hokeja leży na sercu. Oczy wszystkich skierowane są teraz na władze miasta, starostwa oraz grupy ludzi deklarujących pomoc finansową. Bez ich wsparcia to ambitne zadanie może stać się walką z wiatrakami.

Mając w pamięci zeszłoroczne zawirowania związane z przystąpieniem do rozgrywek Naprzodu Janów, doskonale wiem co czują kibice, których z dnia na dzień pozbawiono ukochanej drużyny. Mimo, iż zapowiedzi takiej decyzji były ogólnie znane, informacja o możliwym końcu hokeja w naszym mieście zawsze spada na nas kibiców niczym grom z jasnego nieba.

W imieniu całej redakcji DailySport.pl trzymam kciuki za pomyślne rozwiązanie kwestii finansowych i udany start nowotarskiej drużyny w tegorocznych rozgrywkach PLH, bo i co to za liga bez Podhala…

 

3 Komentarze do “Liga bez Podhala…?”


 1. vasco pisze:

  Mam to samo zdanie. Liga bez Podhala? To jak nie przymierzając Kraków bez Wawelu. Powodzenia “Juhasy”.

  1
 2. Trzymamy kciuki za “Szarotki”. Pokażcie wszystkim, że jesteście ze swoim klubem na dobre i na złe. My jesteśmy z Wami!

  2
 3. Mirek.R pisze:

  To najsmutniejsza informacja jaką usłyszałem po naszej tragedii narodowej jestem z Wami Górale bez Was nasz hokej traci na wartości i mam nadzieję że wrócicie mocniejsi do rozgrywek Jestem z Wami

  3%d bloggers like this: