.:Daily Sport News:.

Polski Serwis o Tematyce Hokejowej. O Hokeju… z klasą!

Znamy ćwierćfinalistów mistrzostw świata.

Maj 18, 2010 Autor: Andrzej Kategoria: MŚ Elity

2010 IIHF WORLD CHAMPIONSHIP Mimo, że ostatnie dwa spotkania rundy kwalifikacyjnej przed nami, poznaliśmy już najlepszą ósemkę tegorocznych mistrzostw świata. Wieczorne mecze Rosja-Finlandia (Grupa E) oraz Szwecja-Szwajcaria (Grupa F) zadecydują jedynie o przewodnictwie w grupach.

W rozegranym w Mannheim spotkaniu Kanady z reprezentacją Czech górą okazali się nasi południowi sąsiedzi. Po emocjonującym meczu podopieczni Vladimira Ruzicki pokonali mistrzów olimpijskich 3-2, rzutem na taśmę gwarantując sobie udział w ćwierćfinałach MŚ. Gracze spod znaku “Klonowego Liścia” muszą zadowolić się zaledwie czwartą lokatą, co w wypadku zwycięstwa Rosji z Finlandią w ostatnim meczu grupy E zwiastuje powtórkę ćwierćfinału z IO w Vancouver.

W równolegle rozgrywanym w Lanxess Arena meczu Niemców ze Słowacją górą okazali się gospodarze mistrzostw. Ku uciesze ponad 15-tysięcznej publiczności podopieczni Uwe Kruppa kosztem Słowacji awansowali do czołowej ósemki turnieju.

Widzów: 15137

Wieczorne mecze mające rozstrzygnąć kwestię kolejności w grupach nie pozostawiły wątpliwości którym drużynom należał się prymat. Mistrzowie świata nie dali najmniejszych szans Finom, wygrywając 5-0. Gdyby nie dobrze dysponowany bramkarz Suomi, Petri Vehanen oraz sporo szczęścia podopiecznych Jukki Jalonena, wynik mógł być zdecydowanie wyższy. W samej tylko pierwszej tercji gracze “Sbornej” czterokrotnie pieczętowali słupki i poprzeczkę fińskiej bramki. Identycznym rezultatem zakończyła się ostatnia potyczka w SAP Arena. Szwecja wypunktowała Szwajcarię utrzymując pierwsze miejsce w grupie F.

Jedna z lepszych interwencji na MŚ. Petri Vehanen pokazał klasę.

Widzów: 11687

Szwajcaria – Szwecja 0-5 (0-1, 0-2, 0-2)

Widzów: 5757

Jutro dzień przerwy, a już w czwartek (20-go maja) emocje ćwierćfinałowe. Spotkają się: