.:Daily Sport News:.

Polski Serwis o Tematyce Hokejowej. O Hokeju… z klasą!

Szwecja i Czechy pierwsi w półfinale MŚ. VIDEO.

Maj 20, 2010 Autor: Andrzej Kategoria: MŚ Elity, Video

2010 IIHF WORLD CHAMPIONSHIP Znamy już pierwszą parę półfinalistów 74.Mistrzostw Świata w Niemczech. W sobotnie popołudnie spotkają się reprezentacje Czech i Szwecji.

Nasi południowi sąsiedzi mięli ciężką przeprawę z Finami, których udało się pokonać dopiero po rzutach karnych 2-1. Bohaterem Suomi z pewnością był bramkarz Pekka Rinne. W regulaminowych 60.minutach widzowie zgromadzeni w Lanxess Arena zobaczyli zaledwie dwie bramki. Wynikiem 1-1 zakończyła się również 10.minutowa dogrywka. W loterii rzutów karnych lepsi okazali się Czesi. Podopieczni Vladimira Ruzicki dwukrotnie pokonali golkipera Skandynawów, podczas kiedy do siatki Tomasa Vokouna trafił tylko Jarkko Immonnen. Tym sposobem Czesi skutecznie zrewanżowali się Skandynawom za ćwierćfinałową porażkę na IO w Vancouver i po czteroletniej przerwie zagrają o medale.

Ciężka przeprawa Czechów. Dogrywka, karne i… nieskrywana radość.

Finlandia – Czechy 1-2 (1-0, 0-0, 0-1, k.1-2)
1-0 – Kontiola (Niskala, Nummelin), 1’
1-1 – Klepis (Blatak), 42’ PP1
1-2 – Marek, 65′ RK

Kary: 8-10
Strzały: 30-35
Widzów: 9258

Gracze “Trzech Koron” w równolegle rozgrywanym w Mannheim spotkaniu pewnie pokonali rewelację tegorocznych mistrzostw, reprezentację Danii. Walka w ćwierćfinale MŚ była dla podopiecznych Pera Backmana debiutem na tym szczeblu rozgrywek. Duńczykom nigdy wcześniej nie udało się pokonać Szwecji. W sparingu tuż przed rozpoczęciem mistrzostw przegrali oni “skandynawskie derby” aż 3-10. Dziś porażka była mniej dotkliwa. Jednak po przegranej 2-4 reprezentacja Danii zakończyła przygodę z niemiecką imprezą.

Szwecja – Dania 4-2 (1-0, 2-1, 1-1)
1-0 – Nilson (Johansson, Martensson), 15’ PP1
2-0 – Andersson (Karlsson, Backlund), 28’
3-0 – Wallin (Engqvist, Johansson), 33’ SH1
3-1 – Damgaard (Eller, F.Nielsen), 34’
4-1 – Omark (Persson, Harju), 54’ PP1
4-2 – Madsen (D.Nielsen, Damgaard), 58’ PP1

Kary: 10-12