.:Daily Sport News:.

Polski Serwis o Tematyce Hokejowej. O Hokeju… z klasą!

Rosja w finale MŚ. 110 sekund od sensacji! VIDEO

Maj 22, 2010 Autor: Andrzej Kategoria: MŚ Elity, Video

2010 IIHF WORLD CHAMPIONSHIP Czechy i Rosja zmierzą się jutro w wielkim finale 74.mistrzostw świata. Bliscy sprawienia megasensacji byli gospodarze imprezy, którzy ulegli mistrzom świata na niecałe dwie minuty przed końcową syreną.

 
Szwedów od awansu do ścisłego finału dzieliło 8.sekund, Niemcom zabrakło by doprowadzić do dogrywki w półfinałowym meczu z Rosją ich 110.

Drużyna Uwe Kruppa, która uczestniczy w rozgrywkach Elity jedynie dzięki szczęśliwemu zrządzeniu losu, napsuła dziś Rosjanom sporo krwi. Mimo nieustającego naporu podopiecznych Vyacheslava Bykova, skuteczna gra obronna Niemców omal nie doprowadziła do drugiej półfinałowej dogrywki, a może i rzutów karnych.

Rosjanie, którzy w pierwszej części gry często odwiedzali ławkę kar, od początku nie mogli złapać właściwego sobie rytmu gry. Konsekwentna gra obronna Niemców oraz dobra postawa Roberta Zeppa w niemieckiej bramce z pewnością nie ułatwiały im zadania. Dodatkowo w połowie pierwszej tercji Rosjanie stracili Dmitri Kalinina, który za rzucenie na bandę zainkasował karę meczu. Grę z przewagą dwóch graczy wykorzystał kapitan drużyny niemieckiej Marcel Goc, który poprawiając strzał Felixa Schutza, niespodziewanie dał prowadzenie gospodarzom imprezy.

Przykładem braku koncentracji Rosjan był błąd, którego nie ustrzegł się nawet wyróżniający się Evgeni Małkin, gubiący krążek w środkowej strefie podczas gry w przewadze. Gdyby nie doskonała postawa Koshechkina, na początku drugiej odsłony mogło być już 2-0 dla Niemców. “Czerwona machina” rozkręcała się długo ale jak widać skutecznie. Niemcy zostali zepchnięci do defensywy, a wyrównująca bramka „wisiała” w powietrzu.

Czego wcześniej nie zrobił Schutz w sytuacji sam na sam z Koshechkinem, kilka minut później po drugiej stronie lodu zrealizował Evgeni Malkin. Napastnik Pittsburgh Penguins soczystym strzałem z pierwszego krążka doprowadził do wyrównania na początku 32.minuty. Rezultat nie ulegał zmianie aż do 59.minuty. Wtedy to doskonałą akcją popisał się Pavel Datsyuk rozstrzygając losy drugiego półfinału. Podobnie jak Karel Rachunek czeskim, tak Pavel Datsyuk został dziś z pewnością bohaterem Rosjan.

Jutro ostateczne rozstrzygnięcia mistrzostw. W walce o złoty medal zmierzą się o godz. 20.30 reprezentacje Czech i Rosji. Wcześniej o 16.15 w Lanxess Arena w Kolonii, w meczu o trzecie miejsce zobaczymy drużyny Szwecji oraz Niemiec.Zwycięski gol Pavla Datsyuka

 
Rosja – Niemcy 2-1 (0-1, 1-0, 1-0)
0-1 M.Goc (Schutz, Ehrhoff), 16′ PP2
1-1 Malkin (Gonchar, Kovalchuk), 32′
2-1 Datsyuk, 59′

 
Rosja: Koshechkin – Korneyev, Grebeshkov; Ovechkin, Fedorov, Sushinsky – Kalinin, Gonchar; Malkin, Datsyuk, Kovalchuk – Nikulin, Emelin; Tereshchenko, Frolov, Kozlov – Atyushov, Kulikov; Kulemin, Anisimov, Afinogenov;
Trener: Vyacheslav Bykov

Niemcy: Zepp – Ehrhoff, Dietrich; Rankel, Schutz, M.Goc – Krueger, Sulzer; Wolf, Muller, Ullmann – Holzer, Braun; Felski, Kreutzer, Barta – Butenschon, N.Goc; Hospelt, Trip, Gogulla;
Trener: Uwe Krupp

Kary: 18734
Strzały: 32-27
Widzów: 31-8

 
Grupy, terminarze, komplet wyników, faza play-off, wszystko o MŚ dostępne tutaj.

 

Share

Komentarze wyłączone.