.:Daily Sport News:.

Polski Serwis o Tematyce Hokejowej. O Hokeju… z klasą!

Interwencja u ministra (+zdjęcia)

Czerwiec 29, 2010 Autor: Andrzej Kategoria: Inne, PZHL

– Podhale to historia polskiego hokeja, to klub najlepiej pracujący z młodzieżą. Będziemy szukać rozwiązań prawnych, by rozwiązać problem – zapewnił minister sportu, Adam Giersz na spotkaniu z nowotarskim środowiskiem hokejowym. Tematem spotkania była przyszłość nowotarskiego hokeja.

 
Przybyli na spotkanie również posłowie na Sejm RP, m.in. Andrzej Gut Mostowy i zasiadający w Komisji Sportu Ireneusz Raś. – Mimo, że jestem kibicem Cracovii, to nie wyobrażam sobie, by w PLH zabrakło Podhala – powiedział ten ostatni. – Nie będzie mocnej ligi, nie będzie reprezentacji. Nie można zniszczyć ośrodka, który najlepiej pracuje z młodzieżą. Podczas finałów play off podziwiałem 17 – latka Damiana Kapicę. Dzięki takim zawodnikom Cracovia nie zrobiła sztycha z Podhalem. Trzeba zmian systemowych, by odbudować polski hokej. Sygnał powinien pójść z Małopolski, bo z tego regionu wywodzą się dwie najlepsze drużyny. Nie można pewnych standardów sublimować. Nie oszukujmy się, u nas nie ma profesjonalnego hokeja, a stosujemy prawo jak w NHL. Tam logiczne byłoby w takich okolicznościach stracenie licencji. W przyszłym tygodniu spotkamy się z prezesem PZHL i będziemy rozwiązywać ten problem. Dziwię się, że PZHL nie chciał z panami rozmawiać.

– Ratowanie symbolu Podhala jest sprawą ponad podziałami. Symbolu nie wolno zniszczyć – apelował poseł Andrzej Gut Mostowy.


fot. SportowePodhale.pl

Prezes MMKS Podhale, Mirosław Mrugała zapoznał gości z aktualną sytuacją nowotarskiego hokeja. – Nie wszyscy są przez PZHL na równi traktowani – twierdzi. – Jednym klubom przyznaje się warunkowo licencje, ale niedługo będą w jeszcze większych tarapatach. Wszyscy w tej lidze udają, prezesi, że płacą, a zawodnicy, że grają […]

 
Stefan Leśniowski

 
Na artykuł oraz fotorelację zapraszamy na strony Sportowego Podhala.

 

Share

Komentarze wyłączone.