.:Daily Sport News:.

Polski Serwis o Tematyce Hokejowej. O Hokeju… z klasą!

Minister Giersz: SSA Wojas kupiła Mistrzostwo Polski za wirtualne pieniądze. Trzeba z tym skończyć

Czerwiec 29, 2010 Autor: Andrzej Kategoria: Przegląd Prasy

Podhale24.pl. Spotkanie z ministrem sportu Adamem Gierszem zaczęło się miło. Deklarowano wsparcie dla MMKS, zapewniano że bez “Podhala nie ma hokeja”. Gdy głos zabrał Jan Gabor debata z nieco sentymentalnej i odwołującej do tradycji – zmieniła się na chwilę w twardą dyskusję.

 
Spotkanie z ministrem Gierszem odbyło się w Sali Tradycji Miejskiej Hali Lodowej. Było poświęcone problemom, z jakimi boryka się MMKS Nowy Targ, w kontekście stanowiska Zarządu PZHL, co do udziału drużyny Podhala w rozgrywkach ekstraklasy.

– Spotkaliśmy się w sytuacji dość trudnej. Mistrz Polski został pozbawiony możliwości gry w ekstraklasie. I to po zdobyciu 19. tytułu – rozpoczął spotkanie Maciej Jachymiak, który przypomniał, że na jego zaproszenie minister sportu przyjechał do Nowego Targu. – Środowisko się skrzyknęło ponad podziałami, by systematycznie odbudowywać finanse klubu. A tu jak grom z jasnego nieba – spadła na nas decyzja PZHL. Nie ma ona odzwierciedlenia w przepisach związku. Ta decyzja podcina gałąź, na której siedzi PZHL. Eliminowanie ośrodka, który najlepiej pracuje – to decyzja anormalna – grzmiał wicestarosta […]

 
fot. Michał Adamowski

 
Artykuł dostępny na stronach Podhale24.pl

 

Share

Komentarze wyłączone.