.:Daily Sport News:.

Polski Serwis o Tematyce Hokejowej. O Hokeju… z klasą!

Dwa tygodnie odpoczynku a potem baraże

Lipiec 15, 2010 Autor: Maciek Kategoria: Przed Sezonem

PZHL ustalił terminarz spotkań barażowych o grę w ekstraklasie. Nowotarżanie zaczną z Orlikiem Opole. Po ośmiu tygodniach ciężkich treningów hokeiści MMKS Podhale Nowy Targ od poniedziałku przebywają na dwutygodniowych urlopach.

 
Ostatni akcentem pierwszej części przygotowań do nowego sezonu było sobotnie towarzyskie spotkanie… piłkarskie rozegrane w Maniowach w ramach obchodów 25 lecia firmy Wolski. Rywalem „Szarotek” były połączone siły drużyn Lubania Maniowy i Zapory Kluszkowiec. Po emocjonujących 70 minutach (grano 2 razy po 35 min) wynik był remisowy 1-1 i zwycięzcę wyłoniono w rzutach karnych. W tym elemencie lepsi byli gospodarze zwyciężając 8-7. Bardzo chętni skorzystaliśmy z zaproszenia Pana Kazimierza Wolskiego. Przynajmniej w taki sposób mogliśmy się mu odwdzięczyć, za pomoc finansową. Liczymy, że i w nowym sezonie będzie nas wspierał. Poza tym tego typu imprezy to doskonałą promocja sportu. Chłopcy mogli odreagować po okresie naprawdę ciężkich treningów – podsumował drugi szkoleniowiec MMKS Podhale Gabriel Samolej.

Przygotowania wznowione zostaną 26 lipca i być może już wtedy rozpoczną się treningi na lodzie. Jest to o tyle istotne, że już 9 sierpnia Podhalanie meczem z Orlikiem Opole na własnym lodowisku rozpocząć mają zmagania w barażach o awans do ekstraklasy. Decyzja o konieczności zagrania przez nas w barażach psuje nam poważnie cykl przygotowań. Na sierpień zaplanowaliśmy dosyć intensywne treningi, a tu okazuje się, że będziemy na tzw. zmęczeniu rozgrywać spotkania barażowe. Dlatego nasze plany musimy w dużym stopniu skorygować. Mocno nam to komplikuje pracę, ale na tę chwilę baraże są dla nas sprawą najważniejszą – mówi opiekun zespołu Jacek Szopiński.

Wciąż niejasne jest w jakim składzie drużyna przystąpi do nowego sezonu. Większość zawodników co prawda związała się z MMKS Podhale roczną umową o pracę, ale to wciąż nie wyklucza możliwości zmian przez nich barw klubowych. Niepewni swojej przyszłości są m.in. Marcin Kolusz i Krzysztof Zapała, którzy do sezonu przygotowują się indywidualnie. Nie wiem jeszcze co zrobię. Chciałbym zostać w Nowym Targu ale jak na razie wciąż nie jest jasna sytuacja klubu. Mam jeszcze troszkę czasu, ale na pewno przed treningami na lodzie muszę podjąć decyzję – wyjaśnił Zapała, którym mocno interesują się zespoły Cracovii Kraków i Aksam Unii Oświęcim. Propozycję z innych polskich klubów ma także Kolusz, ale w jego przypadku sporą przeszkodą jest wysoki ekwiwalent za wyszkolenie jaki nowotarskiemu klubowi musiałby zapłacić nowy pracodawca zawodnika. Tak naprawdę jestem w sytuacji bez wyjścia. Z jednej strony MMKS Podhale nie jest w stanie spełnić ustalonych wcześniej warunków kontraktu, zbywając mnie z miesiąca a miesiąc a z drugiej blokuje mi przejście do innego klubu. Nie wiem co dalej, wygląda chyba na to, że będę musiał sam wyłożyć pieniądze na swój transfer. W przeciwnym razie pozostanie mi jedynie bawić się w hokej amatorski – powiedział mocno sfrustrowany Kolusz.

W podobnej sytuacji znajduje się Tomasz Malasiński, który przed kilkunastu dniami wrócił z Niemiec gdzie przebywał na tygodniowych testach w drużynie 1 Bundesligii Lausitzer Füchse Weisswasser. Nie wiem do końca czy wpadłem im w oko. Powiedziano mi, że jeżeli do 20 lipca nie znajdą lepszych ode mnie obcokrajowców to się ze mną skontaktują. Czekam cierpliwie, jeżeli okaże się, że odpowiedź Niemców będzie negatywna to nie będę rozpaczał i raczej podpiszę kontrakt w Nowym Targu. Na przejście do innego polskiego kluby nie ma szans. Nikt za mnie nie zapłaci kilkunastu tysięcy złotych – powiedział Malasiński. Nie udało się także załapać do zagranicznego klubu Damianowi Kapicy. 18 letni nowotarżanin próbował swych sił w amerykańskim zespole Muskegon Lumberjacks występującym w jednej z najlepszych lig juniorskich za oceanem USHL.

W kuluarach coraz głośniej mówi się że na dniach do Nowego Targu zawitają gracze zza wschodniej granicy. Wymienia się Ukraińców Białorusinów i Rosjan. Ma być wśród nich bramkarz bowiem po odejściu do Unii Krzysztofa Zborowskiego, wyjeździe do Kanady Bartłomieja Niesłuchowskiego i nie udanej próbie ściągnięcia Marka Rączki (podpisał kontrakt w Sanoku) sytuacja na tej pozycji w nowotarskim klubie stała się beznadziejna.

 
Lubań Maniowy/Zapora Kluszkowce – MMKS Podhale Nowy Targ 1-1 (1-0) Karne 8-7
1-0 Gogola 8, 1-1 Bomba 50. Sędziował Krzysztof Sekułowicz.


Fragment niedzielnej potyczki w Maniowach / Fot. Maciej Zubek

 
Lubań/Zapora: Królczyk – M. Potoczak, K. Potoczak, Sikora, Plewa, Damian Firek, Gogola, Kobylarczyk, Skupień, Mikoś, Dominik Firek, Sral, Gorlicki
MMKS Podhale: Samolej (od 36 min M. Sulka) – Gaj, Zubek, Tylka, Leśniowski, Bomba, Malasiński, Wilczek, Kmiecik, Puławski, Michalski, Furca, Kos, Cecuła

 
Terminarz spotkań barażowych zaliczanych do I rundy Pucharu Polski
6 sierpnia
Orlik Opole – Polonia Bytom
HC GKS Katowice – Sokoły Toruń
MMKS Podhale Nowy Targ – pauza
8 sierpnia
Polonia – Katowice
Sokoły – pauza
9 sierpnia
MMKS Podhale – Orlik
10 sierpnia
Katowice – MMKS Podhale
Sokoły – Polonia
Orlik – pauza.
13 sierpnia
MMKS Podhale – Sokoły
Orlik – Katowice
Polonia – pauza.
15 sierpnia
Sokoły – Orlik
Polonia – MMKS Podhale
Katowice – pauza.
17 sierpnia
Polonia – Orlik
Sokoły – Katowice
MMKS Podhale – pauza.
18 sierpnia
Orlik – Sokoły
MMKS Podhale – Polonia
Katowice – pauza.
20 sierpnia
Katowice – Polonia
Orlik – MMKS Podhale
Sokoły – pauza.
22 sierpnia
MMKS Podhale – Katowice
Polonia – Sokoły
Orlik – pauza.
24 sierpnia
Sokoły – MMKS Podhale
Katowice- Orlik
Polonia – pauza.

Uwaga: Mecze z udziałem Polonii Bytom zaliczają się jedynie do Pucharu Polski

Maciej Zubek (Dziennik Polski)

 

Share

Komentarze wyłączone.