.:Daily Sport News:.

Polski Serwis o Tematyce Hokejowej. O Hokeju… z klasą!

Kolusz i Zapała chcą zostać, ale… (+zdjecia)

Lipiec 17, 2010 Autor: Andrzej Kategoria: Przed Sezonem

Marcin Kolusz i Krzysztofa Zapała byli podstawowymi zawodnikami mistrzowskiego Podhala. Jakoś o reprezentantach kraju zrobiło się cicho w sezonie przygotowawczym. Z MMKS Podhale Nowy Targ nie trenowali, nie podpisali również kontraktów. Co u nich słychać?

 
Obaj pracują na pełnych obrotach, bo cykl przygotowawczy rozpoczęli w połowie czerwca. Postanowiliśmy skontrolować jak przebiegają ich zajęcia. Gdy złożyliśmy im wizytę, zmagali się z ciężarami w siłowni Olimp. Wcześniej przeprowadzili rozgrzewkę i pobiegali. Ich przygotowania sponsoruje restauracja Aula.

– Trenujemy indywidualnie według nakreślonych planów przez byłego czterystumetrowca Jerzego Włodarczyka wyjawia Marcin Kolusz. – Pod okiem Włodarczyka trenowaliśmy dwa tygodnie, teraz według jego rozpiski. Dzisiaj rozpisaną mieliśmy siłownię. Początkowo pracowaliśmy nad wytrzymałością ogólną, wydolnością i wytrzymałością siłową. Teraz pracujemy nad wytrzymałość szybkościową, szybkością i dynamiką. Ćwiczymy od 15 czerwca. Treningi mamy krótkie, ale bardzo intensywne. Raz jest to 45 minut, drugim razem 75, a jeśli idziemy w góry, to trening trwa nawet powyżej trzech godzin. Od 2002 roku do sezonu przygotowuję się z Jerzym Włodarczykiem i jestem z tej współpracy zadowolony. Nawet grając w Czechach, gdzie byłem związany 12-miesięcznym kontraktem i musiałem być z drużyną, w trakcie wakacji miałem dodatkowe zajęcia rozpisane przez niego.


fot. SportowePodhale.pl

Popularny „Kazek”, czyli Krzysztof Zapała również nie pierwszy raz korzysta z harmonogramu nakreślonego przez byłego świetnego lekkoatletę. – Tydzień przed play offem – przyznaje się. – Jego metody treningowe bardzo mi przypadły do gustu. Jest konkretnym szkoleniowcem […]

 
Stefan Leśniowski

 
Na więcej zapraszamy na strony Sportowego Podhala.
Na Portalu dostępna również obszerna fotorelacja z treningu zawodników.

 

Share

Komentarze wyłączone.