.:Daily Sport News:.

Polski Serwis o Tematyce Hokejowej. O Hokeju… z klasą!

Strajk w Zagłębiu

Lipiec 28, 2010 Autor: Wuzel Kategoria: Przed Sezonem

Zagłębie Sosnowiec W poniedziałek hokeiści Zagłębia Sosnowiec planowo mieli wyjechać na lód Stadionu Zimowego, jednak zaległości finansowe spowodowały, że na taflę dopiero wczoraj wyjechało tylko kilku zawodników Zagłębia.

 
– To wina braku sprzętu, mieliśmy go otrzymać wczoraj. Myślę, że popołudniowy czwartkowy trening odbędzie się już zgodnie z planem – zapewnia prezes Zagłębia, Adam Bernat.

Kibice spekulują, że jest to standardowe „mydlenie oczu”, by ukryć rzeczywistą sytuację w klubie. Oficjalnie nikt nie potwierdził strajku jednak w kuluarach lodowiska słychać o zaległościach finansowych. Klub czeka na podpisanie umowy z nowym tytularnym sponsorem – firmą DIM, która biznesowo powiązana jest z POL-AQUĄ. Dodatkowo drużynę finansowo ma wspomóc miasto, Zagłębie czeka na transzę za promocję Sosnowca. Brak odpowiedniego przygotowania na lodzie może mieć wpływ na wyniki nadchodzących sparingów, które już 3-go sierpnia rozpoczną podopieczni Wojciecha Matczaka.
 
Plan sparingów sosnowiczan:

3 sierpnia – Jastrzębie (wyjazd)
6 sierpnia – KH Sanok (Sosnowiec, najprawdopodobniej 17:00)
12-14 sierpnia – Turniej w Sanoku z udziałem (KH Ciarko Sanok, HK Spiska Nowa Wieś – Słowacja, Zagłębie Sosnowiec, HC Brześć – Białoruś)
19-21 sierpnia – Turniej o Puchar Prezydenta miasta Sosnowca (Zagłębie, reprezentacja Polski, Ocelari Trzyniec – Czechy, Lipawa Metalurgs – Łotwa)
27 sierpnia – Puchar Polski (Zagłębie w grupie zmierzy się z KH Sanok, KS KTH Krynica i z zespołem wyłonionym z barażu)
29 sierpnia – Puchar Polski
7 września – Puchar Polski

 

Share

Komentarze wyłączone.