.:Daily Sport News:.

Polski Serwis o Tematyce Hokejowej. O Hokeju… z klasą!

Orlik pokonany

Sierpień 29, 2010 Autor: Alferek Kategoria: Przed Sezonem

Orlik Opole Hokeiści Aksam Unii w dniu dzisiejszym zainaugurowali sezon hokejowy 2010/11 rozgrywając wyjazdowy mecz Pucharu Polski z pierwszoligowym Orlikiem Opole.

Kibice, którzy oglądali ostatnie dwa przeciętne sparingi Unitów, chyba odetchnęli z ulgą bowiem mecz zakończył się wysokim zwycięstwem oświęcimian 3:7 (2:3, 0:2, 1:1). Łupem bramkowym podzielił się głównie pierwszy atak za sprawą 2 goli Krajciego, i po jednym Rihy oraz przekwalifikowanego na środkowego Klisiaka. Bramkę zdobył też Jakubik i to tyle jeśli chodzi o napastników.

Na uwagę zasługują jednak gole obrońcy Gabrysia, który w przeciągu jednej minuty dwukrotnie pokonał Wojciechowskiego, który jest trzecim bramkarzem Orlika.  Z drugiej strony odpowiadali Dronia oraz dwukrotnie Wacławczyk i to było wszystko na co było stać Orlika.

Porównując piątkowy mecz Orlika z Cracovią z meczem dzisiejszym, to dużo lepiej na lodzie zaprezentowała się Unia, zamykając przez większość meczu opolan na ich tercji. Tak więc widać, że zawodnicy Unii odzyskali świeżość, której brakowało podczas sparingów. Niestety nie ustrzegli się jednak oni błędów w obronie, co poskutkowało bramkami dla gości.  Jedną bramką obciążony jednak jest Witek, który poległ po dość łatwym strzale Wacławczyka.