.:Daily Sport News:.

Polski Serwis o Tematyce Hokejowej. O Hokeju… z klasą!

W awaryjnym składzie do Pucharu…

Sierpień 29, 2010 Autor: Andrzej Kategoria: Przed Sezonem

Akuna Naprzód Janów Dla Naprzodu początek tegorocznych rozgrywek o Puchar Polski z pewnością nie należy do najszczęśliwszych. Brak zatwierdzonych do gry części zawodników spowodował, że janowianie muszą stawiać czoła pucharowym rywalom w mocno okrojonym składzie.

 
W spotkaniu pucharowej Grupy II Naprzód Janów podejmował wicemistrza Polski, Cracovię. Absencja kilku czołowych zawodników z pewnością nie pozostała bez wpływu na poziom spotkania. Trenerzy Kulawik i Imiołczyk mogli dziś desygnować do gry jedynie 14-tu graczy do gry „w polu”, wśród których znalazło się zaledwie czterech nominalnych obrońców.

Mimo tak niekorzystnych okoliczności gospodarze przez ponad połowę spotkania dzielnie odpierali ataki „przeważających sił wroga”. W 33.minucie po precyzyjnym strzale Mikołaja Łopuskiego niezbędne było sprawdzenie zapisu video, jak się po chwili okazało bramka dla Cracovii zdobyta została prawidłowo. Kilka minut później nie pilnowany przed bramką gospodarzy znalazł się Sebastian Witowski, który bezbłędnie wykorzystał podania zza bramki „Eli”. Na dwie minuty przed końcem drugiej odsłony dwóch sytuacji „twarzą w twarz” z bramkarzem janowian nie wykorzystał młodszy z braci Laszkiewiczów. Chwilę później błędy kolegi naprawił jednak Mikołaj Łopuski, który po indywidualnej akcji zwiększył prowadzenie krakowian.

Gospodarze zdołali odpowiedzieć zaledwie jedną bramką autorstwa Patryka Koguta, który od jakiegoś czasu nieprzerwanie prezentuje wysoką formę. Faktem jest, że jedynie ofiarność pokonanych oraz słaba skuteczność czołowych zawodników drużyny gości, przyczyniła się do zakończenia meczu tak „niskim” wynikiem.

 
Naprzód Janów – ComArch Cracovia 1- 3 (0-0, 0-3, 1-0)
0-1 – Łopuski 32:18
0-2 – Witowski (Piotrowski) 36:09
0-3 – Łopuski 38:10
1-3 – Kogut 44:28

Naprzód: M.Elżbieciak – Kurz, Kulik; Sowiński, Gryc, Podsiedlik – Gwiżdż, Urbańczyk; Jóźwik, Jastrzębski, Kogut – Ślusarczyk, Pohl, Sośnierz, Dominiczewski;

Cracovia: Radziszewski – Kłys, Wajda, L.Laszkiewicz, Słaboń, D. Laszkiewicz – Noworyta, Landowski; Łopuski, Biela, Piotrowski – Dulęba, Witowski; Karcz, Pasiut, Rutkowski;

Kary: 8 – 6

Widzów: ok. 300

 

Share

Komentarze wyłączone.