.:Daily Sport News:.

Polski Serwis o Tematyce Hokejowej. O Hokeju… z klasą!

Strzelecka anemia

Sierpień 30, 2010 Autor: Andrzej Kategoria: Galeria, Przed Sezonem

Gdańszczanie nie zbojkotowali spotkania o Puchar Polski z MMKS Podhale, chociaż uczynili to dwa dni wcześniej, nie przyjeżdżając do Jastrzębia. Powodem były zaległości finansowe wobec zawodników, a więc nic nowego w polskim hokeju. Mecz w Nowym Targu uratowała obietnica sterników Stoczniowca, że do 10 września wypłacą zaległe pieniądze. Nie przyjechał z drużyną trener Tadeusz Obłój.

 
– Obchodzi 60 urodziny i wyjechał do Niemiec – informuje Marek Kostecki, który go zastępował. – Młodzież Podhala zrobiła na mnie duże wrażenie, ale brakowało jej wykończenie. Taktyka gry z kontry zdała egzamin. Dla nas ten mecz był kolejnym etapem przygotowań do ligi. Brakuje nam sił, gdyż nie trenowaliśmy od maja do lipca.

Pochwały uzasadnione, bo górale 75% czasu gry przesiadywali w tercji rywala. Kręciły kręciołki, ale mało oddawali strzałów. Ostatnie podanie nie dochodziło do adresata. Jeśli już doszło, to Odrobny pokazał, że zna swój fach. Byle jaki strzał nie go nie zaskoczył, w przeciwieństwie do vis a vis Mrugały. Ostatnia instancja znad morza skapitulowała tylko raz po dobitce. „Wypluł” przed siebie strzał, a Michalski z uprzejmości skorzystał. Mrugałę, który strzegł bramki w pierwszej tercji obciążają wszystkie trzy gole. Pierwszy wpadł mu nad ramieniem w długi róg, drugi w krótki po jego kiju z ostrego kąta pod poprzeczkę, a przy trzecim nie zamknął parkanów. Dlatego sympatyków Podhala cieszy fakt, iż Tomasz Rajski został zawodnikiem „Szarotek”, podobnie jak Jarek Różański. Obaj zerwali kontrakty z Zagłębiem z powodu zaległości finansowych. Nie mogli jeszcze zagrać z gdańszczanami, gdyż nie zostali zgłoszeni do PZHL […]

fot.SportowePodhale.pl

 
Stefan Leśniowski

 
Na więcej zapraszamy na strony Sportowego Podhala.
Na Portalu dostępna również obszerna fotorelacja z treningu zawodników.

 

Share

Komentarze wyłączone.