.:Daily Sport News:.

Polski Serwis o Tematyce Hokejowej. O Hokeju… z klasą!

Łotysze wrócą do Sokołów. Ale nie wszyscy

Sierpień 31, 2010 Autor: Andrzej Kategoria: Przegląd Prasy

torun.gazeta.pl Hokeiści Sokołów po nieudanych barażach o PLH przygotowują się do rozgrywek w pierwszej lidze. Podopieczni Wiesława Walickiego zmagania zainaugurują 11 września, kiedy to podejmą na Tor-Torze UHKS Mazowsze.

 
Rozmowa z Bogdanem Rozwadowskim*

Filip Łazowy: Sokoły przegrały walkę w barażach o ekstraklasę. Jednak trzeba przyznać, że młodzi hokeiści pozostawili bardzo dobre wrażenie…

Bogdan Rozwadowski: Myślę, że tak. Co prawda staraliśmy się o wywalczenie awansu do PLH, ale trochę zabrakło. U siebie wygraliśmy oba spotkania. I to były naprawdę niezłe mecze. Zawodnicy udowodnili, że stać ich na dobrą grę. Szkoda trochę porażki w Opolu z Orlikiem. Gdybyśmy tam zwyciężyli, to ostatni pojedynek z MMKS Nowy Targ byłby meczem o awans do PLH. Utrata punktu spowodowała, że rywalizacja zakończyła się przedwcześnie. Ale tak jak pan powiedział, nie ma powodów do smutku.

Zespół najprawdopodobniej zagra w pierwszej lidze. Choć co chwilę słyszy się o kłopotach ekip z ekstraklasy. Istnieje nawet obawa, że ktoś się wycofa z rozgrywek..

– Wiem, na bieżąco śledzimy wszystkie informacje. Myślę, że wiele klubów w naszym kraju ma kłopoty finansowe. Na palcach jednej ręki można wyliczyć te, które sobie dobrze radzą. Ostatnio wiele mówiło się o wycofaniu Stoczniowca Gdańsk czy też Naprzodu Janów. Ci pierwsi zrezygnowali z wystawienia drugiej ekipy w pierwszej lidze i na pewno zagrają w PLH. W Janowie szykuje się pospolite ruszenie i tam też można spodziewać się polepszenia sytuacji. To nie jest tak, że my czekamy na potknięcie któregoś z klubów. Gramy w pierwszej lidze i walczymy o awans do PLH. Zespół na pewno stać na wykonanie tego planu […]

Filip Łazowy

 
Artykuł dostępny na stronach toruńskiej Gazety Wyborczej

 

Share

Komentarze wyłączone.