.:Daily Sport News:.

Polski Serwis o Tematyce Hokejowej. O Hokeju… z klasą!

Gratka dla hokeistów-amatorów

Wrzesień 14, 2010 Autor: e2rds Kategoria: Hokej Amatorski, Inne

Ukazała się publikacja zawierająca informacje i szczegółowe statystyki 8 Mistrzostw Polski Amatorów w hokeju na lodzie, które odbyły się w Krynicy-Zdroju w 2009r. To pierwsze takie opracowanie w historii amatorskiego hokeja w Polsce.

 
Mistrzostwa Polski Amatorów w hokeju na lodzie to organizowana od 2002 r., impreza sportowa wieńcząca sezon drużyn hokejowych z całego kraju, których zawodnikami są hokeiści bez tzw. ligowej przeszłości, uprawiający ten sport rekreacyjnie, dla własnej przyjemności i dobrej zabawy.

W 2009 r. ósma edycja tych zawodów odbyła się w Krynicy-Zdroju. O przygotowaniach do mistrzostw i ich przebiegu można się dowiedzieć z publikacji pt. “8 Mistrzostwa Polski Amatorów w hokeju na lodzie, Krynica-Zdrój 22-25.04.2009”. Na siedemdziesięciu stronach opracowania znajdują się także krótka historia poprzednich turniejów, regulaminy, informacje o zespołach biorących udział w zawodach w 2009r., opisy spotkań, kompletne statystyki, tabele, wykazy, zestawienia i ponad pięćdziesiąt fotografii, w tym znaczna część kolorowych.

“8 Mistrzostwa …” to niewątpliwie ciekawa pamiątka, ale przede wszystkim kompendium wiedzy o krynickich mistrzostwach, jakie powinno znaleźć się w biblioteczce kibica i sympatyka hokeja na lodzie w jego amatorskim wydaniu.

 

Share

Komentarze wyłączone.