.:Daily Sport News:.

Polski Serwis o Tematyce Hokejowej. O Hokeju… z klasą!

Co z tym Zagłębiem…?

Listopad 19, 2010 Autor: Andrzej Kategoria: Inne, Opinie

DailySport.pl Zaplanowany na dziś, długo oczekiwany przez kibiców mecz pomiędzy Naprzodem Janów a Zagłębiem Sosnowiec nie odbył się. Pod sporym znakiem zapytania stał już przyjazd sosnowiczan do Janowa. W końcu przyjechali. Jednak mimo to nie wyszli na lód.

 
Zawodnicy Zagłębia do końca wierzyli w inny scenariusz zdarzeń. Planowo wyjechali na rozgrzewkę, jednak na dźwięk syreny przywołującej ich do gry już się nie stawili. Poproszono nas o przyjęcie wspólnego oświadczenia drużyny i sztabu szkoleniowego.

Na wstępie drużyna gości przeprosiła wszystkich zgromadzonych na Jantorze za to, że jednak nie obejrzą „odwiecznej walki” międzyklubowej.

– Zaległości wobec nas sięgają od 3 do 5 miesięcy, otrzymaliśmy przed meczem zaledwie po 1000 zł – i to bez trenerów, którzy nic nie dostali – tylko po to żeby pojechać na mecz lecz przed jego rozegraniem do zawodników miał dotrzeć przelew z resztą obiecanych zaległości. – brzmiały zdesperowane głosy w szatni gości. – Trzeba się w końcu zastanowić czy w Sosnowcu istnieje coś jeszcze oprócz przedwyborczej „kiełbasy wyborczej” i komukolwiek zależy jeszcze na hokeju w naszym mieście – kontynuowali zawodnicy. – nie możemy być traktowani gorzej niż czwartoligowa drużyna piłkarska.

Na pytanie redaktora – co z następnym meczem…? Odpowiedź była krótka – Piłka jest po stronie zarządu, czekamy na ruch z ich strony. Prawda jest taka że od początku sezonu dostaliśmy średnio może z dwie wypłaty i to też w ratach. – Nie może być tak, że prezes straszy, że wyciągnie konsekwencje z powodu nierozegranego meczu, tak można postępować jeśli płaci się na bieżąco, a nie zalega prawie pół roku z wynagrodzeniami…

Co dalej z Zagłębiem…? To pytanie pobrzmiewało dziś niczym złowieszcza wróżba w rozgrzanej do czerwoności szatni Zagłębia Sosnowiec. Miejmy nadzieję, że sytuacja w jakiś sposób się „wyprostuje” i będzie nam dane być świadkami tej odwiecznej „wojny”.

 

Share

Komentarze wyłączone.