.:Daily Sport News:.

Polski Serwis o Tematyce Hokejowej. O Hokeju… z klasą!

Łapie, bo gra inaczej

Styczeń 10, 2011 Autor: Rafał Kategoria: PLH

Oświęcimianie zwrócili się do nowotarżan o przełożenie spotkania. 24 godziny przed rozpoczęciem meczu dziewięciu zawodników gorączkowało, w tym dwóch bramkarzy. Chociaż byli tacy, którzy węszyli ( węszą – niepotrzebne skreślić) spisek przeciwko trenerowi. Ostatecznie w oświęcimskiej „kamadzie” zabrakło Jarosa, Klisiaka, Radwana, Piekarskiego, Valušiaka oraz Adriana i Sebastiana Kowalówków.

 
Wydawało się, że Podhale wykorzysta ten fakt i postara się o niespodziankę. Tymczasem unici nie mieli najmniejszych problemów, by wykazać wyższość nad góralami. – Oświęcimianie mają na tyle mocny skład, że nawet bez tych zawodników są mocni – twierdzi trener Podhala, Jacek Szopiński.

Od początku narzucili własny styl gry, spychający „Szarotki” do głębokiej defensywy. Podhale w pierwszej tercji sporadycznie zagrażało bramce gospodarzy. Tymczasem gospodarze w wielu okazji wykorzystali dwie, wtedy, gdy przeciwnik grał w osłabieniu. W obu przypadkach Zatko wpisał się na listę strzelców. Drugi gol był kuriozalny, krążek nim zatrzepotał w siatce odbił się od jednego z graczy, myląc Rajskiego. Golkiper Podhala ma jednak na sumieniu trzecie trafienie unitów, ale był najlepszym graczem zespołu w przekroju meczu. Przy trzecim golu opuścił swoje stanowisko pracy i Piotrowicz nie miał problemów z ulokowaniem ”gumy” w pustej bramce. Górale po tym golu próbowali atakować, ale kary wybijały ich z rytmu. Najczęściej na ławkę kar wędrował Czuy.

– Sędziowie w naszej lidze przyzwyczajeni do gry w szachy i są zdziwieni, że można grać ciałem. Każde wejście Kanadyjczyka jest traktowane jako nieczyste zagranie. Połowa z tych kar mu się nie należała. Łapie je bo gra inaczej. Natomiast puszcza się grę wysokim kijem, hakowanie, rzucenie na bandę… – złościł się szkoleniowiec Podhala.

„Szarotki” w drugiej tercji raz ulokowały krążek w bramce Unii. Jednak po analizie wideo arbiter nie rozpoczął gry ze środka lodowiska. Za to gol Flašar po zagraniu Jakubika został prawidłowo zdobyty […]

 
Stefan Leśniowski

 
Na więcej zapraszamy na strony Sportowego Podhala.

 

Share

Komentarze wyłączone.