.:Daily Sport News:.

Polski Serwis o Tematyce Hokejowej. O Hokeju… z klasą!

Amatorzy zamkną sezon

Kwiecień 13, 2011 Autor: e2rds Kategoria: Hokej Amatorski

Mistrzowski turniej drużyn amatorskich zamknie sezon 2010/11 na krajowych lodowiskach. W dorocznej najważniejszej imprezie nieprofesjonalnych zespołów, która w tym roku odbędzie się w Gdańsku wezmą udział również Krynickie Diabły – brązowi medaliści ubiegłorocznych Mistrzostw Polski.

 
Niezmiennie od wielu już lat w turnieju rywalizować będzie szesnaście zespołów, które w pierwszej fazie mistrzostw rywalizować będą w czterech grupach. Z grona ubiegłorocznych finalistów w stawce gdańskiego turnieju zabraknie dwóch nowotarskich zespołów – aktualnego wicemistrza amatorów Podhala oraz drużyny Górali, nie wystąpi również zespół GKS Tychy. Powraca za to sopocki team MadDogs, a po raz pierwszy w MPA udział wezmą Goldwell Gdańsk, który jest organizatorem imprezy oraz Pionier Tychy.

Amatorzy z Krynicy-Zdroju uczestniczą w mistrzowskich turniejach od pierwszych zawodów, tegoroczny występ będzie dziesiątym – jubileuszowym. Kryniczanie dwukrotnie byli organizatorami Mistrzostw (2004 z Podhalem i 2009), dwukrotnie również stawali na podium – przed siedmioma laty wywalczyli mistrzowski tytuł, a przed rokiem zajęli trzecie miejsce. Gdański turniej rozpoczną od rywalizacji w Grupie D, gdzie za przeciwników będą mieć zespoły Zagłębia Sosnowiec (8 lokata w 2010r.), Torpedo Nikisz (11) oraz Cracovię (16).

– Najbardziej w tej stawce obawiałbym się Zagłębia – powiedział dwa dni przed turniejem Andrzej Flieger, obrońca Diabłów, występujący w uzdrowiskowym zespole od jego powstania. – Tu zawsze mecze były ciężkie, a wynik trudny do przewidzenia.

Z Zagłębiem kryniczanie dotychczas spotykali się ośmiokrotnie, dwa razy towarzysko, cztery razy podczas mistrzowskich turniejów i dwukrotnie w rozgrywkach Pucharu Polski Amatorów. Zwycięstwem Diabłów zakończyły się tylko dwa ostatnie mecze. Z pozostałą dwójką amatorzy spod Góry Parkowej nie mieli jeszcze okazji rywalizować.

Do Gdańska kryniczanie wyjadą w osiemnastoosobowym składzie, w tym dwóch bramkarzy, sześciu obrońców i dziesięciu napastników. Trenerem jest Artur Ślusarczyk, kierownikiem ekipy Andrzej Wrona. Pierwszego dnia Mistrzostw (14 kwietnia) rozegrają tylko jeden mecz z Cracovią, bardzo późnym wieczorem. W drugim dniu zmierzą się z Zagłębiem i zespołem Torpedo.
(e2rds)

 
Skład Krynickich Diabłów na mecze X MPA:
bramkarze: Maślanka Krzysztof, Tymiński Piotr
obrońcy: Bryniarski Jarosław, Flieger Andrzej, Kacprzycki Andrzej, Romański Wojciech, Tyliszczak Dariusz, Zdrojewski Krzysztof
napastnicy: Dutka Wojciech, Gosztyła Maciej, Kacprzycki Jacek, Majewski Robert, Makuch Sławomir, Makuch Stefan, Mróz Adam, Pajor Michał, Półtorak Marek, Półtorak Michał
trener: Ślusarczyk Artur, kierownik: Wrona Andrzej
 


Gorąco zachęcamy do odwiedzin Portalu KTH Krynica – kth.i24.pl

Zawsze KTH

 

Share
Tagi:

Komentarze wyłączone.