.:Daily Sport News:.

Polski Serwis o Tematyce Hokejowej. O Hokeju… z klasą!

Ligowy hokej wraca do Wielkopolski! II liga od sezonu 2011/12

Czerwiec 15, 2011 Autor: PZHL Kategoria: Hokej Amatorski, PZHL

PZHL Polski Związek Hokeja na Lodzie, w ramach popularyzacji dyscypliny, zaproponował istniejącym ligom amatorskim wstąpienie w struktury Związku od sezonu 2011/12 i utworzenia na ich bazie lig pod auspicjami PZHL.

 
Na propozycję PZHL pozytywnie odpowiedziała Wielkopolska Liga Hokejowa, w której, w sezonie 2010/11 występowały następujące zespoły:

– PTH Poznań (dwie drużyny: Białych i Czerwonych)
– WTH Września
– Mamuty Poznań
– Dzikie Krokodyle Poznań
– Hockey Club Poznań
– KH Wilki Śrem-Kościan

W nadchodzącym sezonie do ligi planuje przystąpić także drużyna z Dolska.

15 czerwca br. w Poznaniu odbyło się spotkanie Prezesa PZHL dr Zdzisława Ingielewicza i przedstawicieli poszczególnych klubów WLH celem ustalenia szczegółów współpracy od sezonu 2011/12. Następnie uczestnicy spotkania udali się do Urzędu Wojewódzkiego na rozmowy z władzami samorządowymi Wielkopolski na temat perspektyw rozwoju wielkopolskiego hokeja na lodzie. Na zakończenie dr Zdzisław Ingielewicz, Wicewojewoda Wielkopolski Przemysław Pacia, Kierownik Wyszkolenia PZHL Marian Pysz i Prezes PTH Poznań Michał Sieradzki wzięli udział w konferencji prasowej, na której odpowiadali na pytania wielkopolskich mediów.

W kwestii utworzenia kolejnej grupy II ligi hokejowej PZHL prowadzi także rozmowy z przedstawicielami Hokejowej Ligi Open.

 

Share

1 Komentarze do “Ligowy hokej wraca do Wielkopolski! II liga od sezonu 2011/12”


  1. mircyś pisze:

    Można zrozumieć posunięcie kolegów z Poznania że tym sposobem chcą zadaszyć swoje lodowisko,tylko jak już to osiągniecie i ludki z pzhl zaczną was mocno doić to wyjdżcie z tego układu bo skończycie jak większość klubów w Polsce!!!!

    1