.:Daily Sport News:.

Polski Serwis o Tematyce Hokejowej. O Hokeju… z klasą!

Naprzód Janów z pierwszoligową licencją !

Wrzesień 06, 2011 Autor: Andrzej Kategoria: Przed Sezonem, PZHL

Akuna Naprzód Janów Długo panowała niepewność w szeregach sympatyków Naprzodu Janów. W dniiu dzisiejszym częściowe obawy dotyczące przyszłości seniorskiego hokeja w Janowie zostały rozwiane. 6-go września br. Komisja Odwoławcza PZHL przychyliła się do postulatów Zarządu Klubu MUKS Naprzód Janów i wydała licencję uprawniającą śląski klub do uczestnictwa w rozgrywkach I Ligi w sezonie 2011/12.

 
Na początku sierpnia br. klub z Janowa otrzymał licencję na rozgrywki młodzieżowe oraz PLHK. Dziś wiemy już, że do rozgrywek I Ligi przystąpią również seniorzy MUKS Naprzód Janów.
 
– Przed popołudnowym treningiem prezes Janusz Grycner pokazał nam podpisaną licencję na grę w pierwszej lidze – zdradził nam szkoleniowiec Naprzodu, Janusz Imiołczyk. – W najbliższych dniach prezes planuje spotkanie organizacyjne z zawodnikami, którzy pozostali w klubie i zdecydowali się w dalszym ciągu reprezentować nasze barwy – dodał trener.
 
– Jednak decyzja komisji to zaledwie pierszy krok na żmudnej drodze do utrzymania drużyny. Od początku bieżącego roku MUKS Naprzód Janów nie otrzymał ani grosza finansowego wsparcia. Tylko dzięki zaangażowaniu i uporowi pozostałych w klubie hokeistów udało nam się przetrwać ponad pół roku – tłumaczył Imiołczyk. – Jednak bez dotacji z Miasta oraz kilku sponsorów klub nie ma możliwości funkcjonowania, nawet na poziomie pierszoligowym.

 
W dzisiejszym treningu uczestniczyło czternastu zawodników w polu plus dwójka bramkarzy (kilku było nieobecnych). Niestety zawirowania wokół klubu spowodowały, że tegoroczny okres przygotowawczy pozostawia wiele do życzenia. Przepracowany został jedynie kwiecień i część maja. Większa część sezonu letniego to niepewność, wyczekiwanie zawodników, trenerów i sympatyków drużyny oraz obawa wszystkich przed tą najgorszą informacją – informacją, która na szczęście nie nadeszła.

 

Share

Komentarze wyłączone.