.:Daily Sport News:.

Polski Serwis o Tematyce Hokejowej. O Hokeju… z klasą!

Zaczarowana bramka Kazachów

Grudzień 14, 2011 Autor: PZHL Kategoria: Reprezentacja

Pavel Poluektov, bramkarz reprezentacji Kazachstanu, był bohaterem drugiego meczu Polaków na MŚ U20 Dyw. IB w Tychach. “Biało-czerwoni” rozegrali bardzo dobry mecz. Oddali 31 strzałów na bramkę rywali, ale ostatecznie przegraliśmy 0:2 (0:1, 0:0, 0:1).

Pierwszego gola Kazachowie zdobyli w 12. minucie podczas gry w przewadze. Mikhail Rakhmanov zagrał wzdłuż bramki do nieobstawionego Dmitri Kostareva, który z najbliższej odległości pokonał Mariusza Ryszkańca. Po raz drugi polski bramkarz skapitulował w 55. minucie, gdy skuteczną dobitką popisał się Daulet Kenbayev.

Na pomeczowej konferencji prasowej Jarosław Morawiecki, trener reprezentacji Polski, przyznał, że decydującym momentem meczu był niewykorzystany czterominutowy okres gry w przewadze. Zadowolony był bardzo z postawy i zaangażowania zespołu, ale przypomniał też starą sportową prawdę, że nie można marzyć o wygraniu spotkania jeśli nie strzela się goli.

W pozostałych wtorkowych meczach Włosi pewnie pokonali Japonię 7:2 (3:1, 4:0, 0:1), a Francuzi przez połowę meczu męczyli się z Chorwatami, ale ostatecznie wygrali 8:1 (0:1, 4:0, 4:0). Środa jest dniem przerwy w turnieju, a w czwartek (15.12 br.) Polaków czeka bardzo ważne spotkanie z Włochami.

KAZACHSTAN-POLSKA 2:0 (1:0, 0:0, 1:0)
1:0 Dmitri Kostarev – Mikhail Rakhmanov, Daulet Kenbayev (11:47) 5/4
2:0 Daulet Kenbayev – Mikhail Rakhanov, Andrei Shevchenko (54:18)

KAZACHSTAN: Poluektov – Kostarev, Grebenshikov, Shevchenko, Rahmanov, Kenbayev; Kuraychov, Kairov, Zhabunin, Bogomolov, Belan; Borisov, Grachyov, Tolepbergen, Sagadeyev; Medyanik, Okunev, Savitski, Tleubayev, Aldamzharov.

POLSKA: Ryszkaniec – Szaniawski, Pociecha, Kalinowski K, Michalski, Kapica; Ciura, Sznotala, Starzyński, Pawlik, Domogała; Wypasek, Huzarski, Bułanowski, Kalinowski M, Pesta; Gimiński, Majoch, Pawelski, Nalewajka, Zarotyński.

Kary: 16 min. – 8 min.
Strzały: 24-31