.:Daily Sport News:.

Polski Serwis o Tematyce Hokejowej. O Hokeju… z klasą!

Historyczne zwycięstwo Polek

Marzec 03, 2012 Autor: PZHL Kategoria: Hokej Kobiecy

Polska pokonała w Jastrzębiu Chorwację 9:1 (4:0, 3:1, 2:0) w pierwszym oficjalnym meczu hokejowej reprezentacji Polski kobiet rozegranym w Polsce.

 

 
Dotychczas reprezentacja rozegrała sześć oficjalnych spotkań: cztery na MŚ 2011 w Sofii i dwa towarzyskie z Węgierkami na wyjeździe. Aktualnie zawodniczki prowadzone przez trenera Marka Kozyrę przygotowują się do MŚ Dyw. IIB, które odbędą się w Seulu w dniach 10-16 marca br. Rywalkami Polek będą tam Belgijki, Hiszpanki, Koreanki, Islandki i reprezentantki RPA.
 
Sobotni mecz na Jastorze rozpoczął się od sytuacji Małgorzaty Gałuszki, która trafiła w poprzeczkę bramki Chorwarek. Chwilę później w sytuacji sam na sam z Agatą Kosińską znalazła się Martina Smolec, ale polska bramkarka pewnie obroniła strzał rywalki. Na pierwszą bramkę kibice czekali do 14. minuty. Podczas gry w przewadze precyzyjne podanie przed bramkę otrzymała gdańszczanka Katarzyna Byczkowska i rozwiązała worek z golami. W przeciągu dwóch kolejnych minut chorwacka bramkarka została pokonana jeszcze przez Paulinę Kulas, Agnieszkę Pióro i Sylwię Bielas. W dwóch pozostałych odsłonach meczu Polki całkowicie kontrolowały przebieg spotkania i ostatecznie pewnie wygrały mecz 9:1. Wynik ten napawa optymizmem przed zbliżającymi się MŚ Dyw. IIB, zwłaszcza że sobotnie rywalki Polek zagrają na MŚ Dyw. IIA, czyli jeden poziom wyżej.

 
W niedzielę o 12:30 w Jastrzębiu odbędzie się mecz rewanżowy.
 
POLSKA – CHORWACJA 9:1 (4:0, 3:1, 2:0)
Czaplik 2 (24., 41.), Bigos 2 (27., 48.), Byczkowska (14.), Kulas (15.), Pióro (15.), Bielas (17.), Późniewska (33.) – Siranovic (34.)

POLSKA: Kosińska (od 32. Rybacka) – Malinowska, Chrapek, Późniewska, Pióro, Czaplik – Kierc, Detmer, Szynal, Czarnecka, Bigos – Nowacka, Frąckowiak, Gałuszka, Byczkowska, Bielas – Mizera, Kosakowska, Ślimak, Berecka, Kulas
 
PATRYK ROKICKI

 

Share

Komentarze wyłączone.