.:Daily Sport News:.

Polski Serwis o Tematyce Hokejowej. O Hokeju… z klasą!

Zwycięstwo Polek na początek MŚ w Korei

Marzec 10, 2012 Autor: PZHL Kategoria: Hokej Kobiecy

Co to był za mecz! Hokejowa reprezentacja Polski Kobiet po dramatycznym meczu pokonała Hiszpanię 4:3 (2:0, 0:3, 2:0) w swoim pierwszym meczu na MŚ Dywizji IIB w Seulu.

Był to drugi pojedynek z Hiszpanią w historii. W 2011 roku na MŚ w Sofii Polki po horrorze wygrały 5:4 po dogrywce dzięki bramce Karoliny Późniewskiej. Najlepsza polska hokeista, zawodniczka mistrzyń Polski TMH Polonii Bytom, otworzyła w Seulu wynik strzelając gola w 6. minucie podczas gry w osłabieniu. Na 2:0 podwyższyła w 10. minucie kapitan Polek Magdalena Szynal. W I tercji Polki oddały aż 32 strzały na bramkę Hiszpanek, a rywalki zaledwie siedem. Wydawało się, że mecz jest pod kontrolą, tymczasem druga odsłona całkowicie odwróciła losy spotkania. Zawodniczki z Półwyspu Iberyjskiego trzykrotnie pokonały Agatę Kosińską (nie wykorzystały także rzutu karnego) i zjeżdżając do szatni Polki przegrywały 2:3. Na szczęście w przerwie trener Marek Kozyra zdołał uspokoić nasze reprezentantki, zrobił kilka roszad w formacjach i co najważniejsze wszystko to przyniosło oczekiwany efekt. W 48. minucie do remisu doprowadziła Izabela Malinowska (MUKS Naprzód Janów), a 32 sekundy później zwycięskiego, jak się później okazało, gola strzeliła jastrzębianka Ewelina Czarnecka.

We wcześniejszym meczu Belgia, spadkowicz z wyższej dywizji, przegrała 1:2 z Islandią. W ostatnim meczu 1. dnia MŚ Koreanki zmierzą się z hokeistkami RPA. W niedzielę (11.03, 5:00 polskiego czasu) Polki zagrają z Belgijkami.

POLSKA-HISZPANIA 4:3 (2:0, 0:3, 2:0)
1:0 Późniewska (5:27) 4/5
2:0 Szynal – Bigos (9:57)
2:1 Calero – L.Abrisqueta (27:35) 5/3
2:2 Calero – Gurrea (29:27)
2:3 Gurrea – Ucedo (35:28)
3:3 Malinowska – Czaplik – Późniewska (47:42)
4:3 Czarnecka – Kosakowska (48:14)

strzały: 74-31 (32-7, 22-19, 20-5)

POLSKA: Kosińska (rez. Burda) – Chrapek, Malinowska, Czaplik, Późniewska, Pióro – Kierc, Kosakowska, Czarnecka, Szynal, Bigos – Nowacka, Frąckowiak, Gałuszka, Bielas, Byczkowska – Mizera, Detmer, Ślimak, Kulas, Berecka.
Trener Marek Kozyra

HISZPANIA: C.Alvarado (49.-51. Martinez) – Gonzalez, L.Alvarado, Ucedo, Gurrea, Calero – Monreal, L.Abrisqueta, Ruiz, Alvarez, Hernandez – Sainz, V.Abrisqueta, Fouz, Merino, Ortuno – de la Pompa, Peralta, Rodriguez.