.:Daily Sport News:.

Polski Serwis o Tematyce Hokejowej. O Hokeju… z klasą!

Klaudia Chrapek w TVN24

Marzec 25, 2012 Autor: Andrzej Kategoria: Hokej Kobiecy, Wywiady

W marcu br. w Korei Płd. rozegrane zostały Mistrzostwa Świata kobiet w hokeju na lodzie. Nasze dziewczyny jak burza przeszły przez rozgrywki MŚ Dywizji IIB w Seulu i awansowały do wyższej Dywizji (IIA). – To dopiero czwarta liga ale dziewczyny idą do przodu – powiedziała dziś w wywiadzie dla TVN24 hokeistka naszej reprezentacji Karolina Chrapek.

 
Polki nie dały szans swoim rywalkom w całych rozgrywkach tracąc zaledwie jeden punkt. Podopieczne Marka Kozyry pokonały kolejno Hiszpanię 4:3, Koreę Płd. 2:1 po dogrywce oraz RPA aż 18:0.
 
Na to, że sukces naszych dziewczyn nie pozostał bez echa niech wskazuje fakt, iż hokejem w wydaniu żeńskim zainteresowała się największa polska telewizja informacyjna TVN24. Reporterzy “Poranka TVN24” odwiedzili bytomskie lodowisko, a Marcin Żebrowski porozmawiał z trzecią najlepszą obrończynią koreańskich mistrzostw.
 
– Międzynarodowe przepisy hokeja kobiecego zabraniają ostrej gry ciałem, ustępujemy również naszym kolegom pod względem szybkości ale dziewczyny z pewnością dają z siebie wszystko w każdym meczu zostawiając serce na lodzie – odpowiadała na pytania zawodniczka TMH Polonii Bytom. – Niestety naszej pasji nie możemy łączyć ze źródłem dochodu. Hokeistki uczą się i pracują, a kiedy tylko mogą biegną na trening… bo to po prostu kochają – dodała sympatyczna Klaudia.
 
Na pytanie dotyczące uczuciom towarzyszącym występom w kadrze narodowej reprezentacyjna obrończyni zakończyła: – Z pewnością to duma i zaszczyt występować z orzełkiem na piersi.
 


Klaudia na Facebooku

 

Share

2 Komentarze do “Klaudia Chrapek w TVN24”


 1. Enfant Terrible pisze:

  Między Hiszpanią a Koreą Południową, była jeszcze Belgia 7:0 i Islandia 7:2.
  Cała reszta, to prawda. Także i to, że Karolina jest sympatyczna. Wyjątkowo sympatycza.

  1
 2. tymon pisze:

  Cieszy że od czasu do czasu hokej pojawi się w mediach. A że kobiety są bardziej perspektywiczne od mężczyzn to chyba nikogo nie trzeba przekonywać.

  2