.:Daily Sport News:.

Polski Serwis o Tematyce Hokejowej. O Hokeju… z klasą!

Latem warto wstąpić do… Hokejowej Szkoły

Marzec 29, 2012 Autor: Zona Kategoria: Inne, Wywiady

Profesjonalne podejście do treningów, specjalistyczne przyrządy i nowoczesne metody szkolenia – takie zajęcia oferuje Hokejowa Szkoła Romana Skutchana. W lipcu i sierpniu obozy dla młodzieży odbywać się będą w Gdańsku i Krynicy.

 

– Pierwszy raz usłyszeliśmy o Hokejowej Szkole przed feriami zimowymi. Co zadecydowało o jej kolejnych edycjach ?

– Przede wszystkim ogromne zadowolenie jej uczestników i ich rodziców. Kiedy przygotowywaliśmy się do tego przedsięwzięcia chcieliśmy, by pozostało po nim poczucie profesjonalnie wykonanej pracy. I chyba tak właśnie się stało. Pierwszy obóz był bardzo kameralny, ale już w trakcie jego trwania przychodzili kolejni – którzy rozmawiali ze swoimi kolegami lub podpatrywali nasze treningi z boksu – i pytali o kolejne terminy. To dało nam przekonanie, że obozy przygotowane profesjonalnie od programu treningowego przez posiłki i czas wolny to jest właśnie to, czego oczekiwali.
 
– Jak myślisz, co spodobało się uczestnikom Hokejowej Szkoły najbardziej ?

– Myślę, że podejście do treningów. Z jednej strony urozmaicone i ciekawe, bowiem spędziliśmy ze Zdenkiem Juraskiem wiele godzin poszukując najbardziej odpowiednich ćwiczeń, zgodnych z najnowszymi trendami coachingu, a z drugiej strony – indywidualne podejście do każdego z nich. Z dziesięcioma hokeistami pracowało trzech trenerów, każdy był więc dobrze dopilnowany i otrzymywał dokładne wskazówki co robi dobrze, a nad czym musi pracować. Ponadto przygotowaliśmy takie zestawy ćwiczeń, by młodzi chłopcy poczuli chęć do ćwiczeń. Zależało nam, by zarówno widzieli szybkie postępy, jak i dostawali wiedzę o sposobie ćwiczeń po obozie, by rozwój był długotrwały.
 
– Na co stawialiście największy nacisk ?

– Program przygotowany został w oparciu o najnowsze metody szkoleniowe. Ćwiczenia są więc różnorodne, urozmaicone, ale też doskonale dopasowane do umiejętności uczestników. Zależy nam na tym, by pomagać chłopakom w prawidłowym rozwoju, a więc na tym etapie szkolenia wprowadzać im treningi poprawiające motorykę, zwrotność, technikę jazdy, kija, czy strzału.
 
– Jakie więc macie plany na najbliższą przyszłość.

– Z młodzieżą w Gdańsku pracowało nam się świetnie. Pokazali nam, że są na północy Polski bardzo zdolni, ambitni i pracowici chłopcy, dlatego chcemy ponowić obóz letni właśnie tam. Mamy sygnały, że także w innych częściach kraju jest zainteresowanie Hokejową Szkołą. Część rozmów odnośnie lokalizacji jeszcze się toczy, ale na pewno możemy już zaprosić młodych hokeistów na jeden turnus w Krynicy. Mamy nadzieję, że właśnie tam uda się zgromadzić młodzież, która chce połączyć wakacyjny wyjazd w góry z intensywną pracą nad hokejowymi umiejętnościami.
 
– Czy zaskoczycie czymś uczestników? Macie dla nich jakieś nowości ?

– Na pewno zaprezentujemy nowe, mamy nadzieję, że interesujące dla hokeistów, ćwiczenia. Chcemy, by pracowali nad techniką, nad jazdą na łyżwach, koordynacją ruchową, słowem: by stawiali się na lodzie coraz sprawniejsi i bardziej dojrzali. Ale znamy oczekiwania młodych ludzi – chcą, by treningi były atrakcyjne. Mamy nadzieję, że kilka przyrządów do ćwiczeń, które zaprezentujemy – mile ich zaskoczy. Wierzę, że to będzie dla młodych ludzi atrakcyjne.

 
Przypomnijmy więc: co, gdzie i jak:

19-26.07.2012 – Krynica Zdrój. Obóz 8-dniowy z pełnym zakwaterowaniem i wyżywieniem
6-12.08.2012 – Gdańsk. Obóz 7-dniowy, całodniowy, z wyżywieniem, stacjonarny, choć zainteresowanym możemy pomóc w zorganizowaniu zakwaterowania.
 
Zapraszamy hokeistów z roczników 1997 – 2004. Więcej o nas znajdziecie na Facebooku: Hokejowa-Szkola lub piszcie: hokejowa-szkola@seznam.cz.

 

1 Komentarze do “Latem warto wstąpić do… Hokejowej Szkoły”


  1. tymon pisze:

    ciekawa inicjatywa Czecha, oby więcej obcokrajowców tak zadamawiało się w Polsce jak Roman, będzie to z pożytkiem dla polskiego hokeja.

    1%d bloggers like this: