.:Daily Sport News:.

Polski Serwis o Tematyce Hokejowej. O Hokeju… z klasą!

Trener Pysz odkrył karty

Kwiecień 13, 2012 Autor: PZHL Kategoria: MŚ I Dywizji, Reprezentacja

Wiktor Pysz, selekcjoner hokejowej reprezentacji Polski, podał 22-osobowy skład na Mistrzostwa Świata Dywizji IB, które w najbliższą niedzielę (15.04 br.) rozpoczną się w Krynicy-Zdroju!

 
Wiktor Pysz: Dzisiaj po południu dołączył do nas Adam Borzęcki, który przyleciał z Niemiec, i wówczas ogłosiłem listę zawodników, którzy będą reprezentować Polskę na MŚ. Wszyscy ciężko pracowali na zgrupowaniu, ale w sportach zespołowych nieuchronnie przychodzi moment kiedy trzeba wybrać tych najlepszych z najlepszych. Zdecydowałem się na dwóch bramkarzy, siedmiu obrońców i trzynastu napastników. Trzecim, tzw. “emergency goalie” będzie Rafał Radziszewski. Do klubów powrócili młodzi obrońcy Szymon Urbańczyk, Bartłomiej Pociecha oraz napastnik Radosław Galant.
Nasze szanse na zwycięstwo w Krynicy-Zdroju oceniam na więcej niż 60%. Bycie gospodarzem to nie zawsze jednak przewaga. Czasem łatwiej grać na wyjeździe, gdy nie ma dodatkowej presji. Wierzę jednak, że niesieni wspaniałym dopingiem polskiej publiczności, staniemy na wysokości zadania i za rok powalczymy o awans do elity, czyli grona szesnastu najlepszych drużyn świata!

 
Serdecznie zapraszamy do Hali Lodowej w Krynicy-Zdroju. Aby jak najlepiej zagrzewać Polaków do walki organizatorzy turnieju zaprosili pod Górę Parkową pozytywnie zakręconych prowadzących z firmy Gramy dla najlepszych, którzy zagrzewali do boju kibiców m.in. na meczach reprezentacji Polski w piłce ręcznej, koszykówce czy w Profesjonalnej Lidze Piłki Siatkowej (PLPS). Po raz kolejny udowodnimy, że polscy fani nie mają sobie równych na świecie!

 
SKŁAD POLSKI NA MŚ W KRYNICY:
 
BRAMKARZE:
Przemysław Odrobny (Ciarko PBS Bank Sanok), Kamil Kosowski (JKH GKS Jastrzębie, Abs-SMS)

OBROŃCY:
Marian Csorich, Michał Kotlorz (GKS Tychy, Abs-SMS), Patryk Wajda (Comarch Cracovia, Abs-SMS), Mateusz Rompkowski (JKH GKS Jastrzębie, Abs-SMS), Jerzy Gabryś (Aksam Unia Oświęcim, Abs-SMS), Pawel Dronia (Ciarko PBS Bank Sanok, Abs-SMS), Adam Borzęcki (Schwenninger Wild Wings, Abs-SMS)

NAPASTNICY:
Leszek Laszkiewicz, Damian Słaboń, Piotr Sarnik (Comarch Cracovia, Abs-SMS), Marcin Kolusz, Krzysztof Zapała, Krystian Dziubiński (Ciarko PBS Bank Sanok), Tomasz Malasiński (Ciarko PBS Bank Sanok, Abs-SMS), Mikołaj Łopuski (Aksam Unia, Abs-SMS), Maciej Urbanowicz (JKH GKS Jastrzębie, Abs-SMS), Grzegorz Pasiut, Jakub Witecki (GKS Tychy, Abs-SMS), Damian Kapica (HC Ocelari Trinec), Jarosław Rzeszutko (Gothiques d’Amiens, Abs-SMS)
 
Już w najbliższą sobotę (14.04 br.) w Przeglądzie Sportowym ukaże się specjalny dodatek poświęcony hokejowym Mistrzostwom Świata Dywizji IB w Krynicy-Zdroju!

 
Przypominamy także, że wszystkie mecze Polaków transmitować będzie TVP Sport:
15.04.2012, POLSKA – Litwa (20:00)
16.04.2012, POLSKA – Rumunia (20:00)
18.04.2012, POLSKA – Holandia (20:00)
19.04.2012, POLSKA – Australia (20:00)
21.04.2012, POLSKA – Korea Płd. (20:00)

 

Share

Komentarze wyłączone.