.:Daily Sport News:.

Polski Serwis o Tematyce Hokejowej. O Hokeju… z klasą!

Aneta Cygan pojedzie do Finlandii

Maj 16, 2012 Autor: e2rds Kategoria: Hokej Kobiecy, Inne

Jedna z najskuteczniejszych zawodniczek krynickiej żeńskiej drużyny Aneta Cygan weźmie udział w obozie szkoleniowym dla młodych hokeistek z całego świata, który odbędzie się w Finlandii.

 
To będzie już czwarta edycja organizowanego przez IIHF obozu dla kobiet. W Hockey Development Camp zorganizowanym w Sport Institute of Finland w miejscowości Vierumäki na południu kraju – ok. 120 km. od Helsinek i 20 km. od znanego ze skoków narciarskich Lahti, weźmie udział ponad 250 uczestniczek roczników 1996 i 97 z pięciu kontynentów, reprezentujących 30 państw. W tym gronie będą cztery hokeistki z Polski: Aneta Cygan z Krynicy oraz Kamila Wieczorek (Oświęcim), Klaudia Chrapek (Bytom) i Joanna Orawska (Janów). Obóz szkoleniowy w Vierumäki odbędzie się w dniach 15-22 lipca.
 
Aneta Cygan, utalentowana piętnastoletnia hokeistka, przygodę z hokejem rozpoczęła przed sześciu laty. Pierwszy mecz w drużynie dziewcząt rozegrała 22 kwietnia 2007r. w Krakowie podczas turnieju Reebok Cup, w którym krynickie hokeistki wywalczyły drugie miejsce w Małopolsce. Występowała też w “męskim” zespole żaków młodszych i żaków KTH KM. Obecnie jest napastniczką krynickiej żeńskiej drużyny i jej jedną z najskuteczniejszych zawodniczek. W minionym sezonie w dwudziestu rozegranych spotkaniach ligowych zdobyła 19 goli i zaliczyła 12 asyst.
(e2rds)

 

Gorąco zachęcamy do odwiedzin Portalu KTH Krynica – kth.i24.pl

Zawsze KTH

 

Komentarze wyłączone.


%d bloggers like this: