.:Daily Sport News:.

Polski Serwis o Tematyce Hokejowej. O Hokeju… z klasą!

Naprzód Janów wraca do gry…!

Maj 17, 2012 Autor: Andrzej Kategoria: Inne, Wywiady

MUKS Naprzód Janów W miarę jak karuzela transferowa przed sezonem 2012/13 nabiera tempa, w szeregach sympatyków klubu z Janowa daje się odczuć coraz większe napięcie i niepewność co do przyszłości klubu z dzielnicy Katowic. Czy Prezes dotrzyma obiecanego słowa i Janów powróci na I-ligowe lodowiska…? Rąbka tajemnicy uchylił w rozmowie z DailySport.pl dyrektor klubu i szkoleniowiec pierwszej drużyny Janusz Imiołczyk.

 
– By wyjść naprzeciw oczekiwaniom sympatyków i kibiców Naprzodu Janów pomimo „sezonu ogórkowego” przedstawię kilka być może ważnych informacji o tym co w klubie.
 
W kwestiach formalnych – klub nasz zgłosił do rozgrywek na sezon 2012/2013 :
1.Drużynę seniorów do rozgrywek I ligi
2.Drużynę kobiet do rozgrywek PLHK
3.Drużynę Młodzika do rozgrywek ŚLZHL
4.Drużynę Żaka Starszego do rozgrywek ŚLZHL
5.Drużynę Żaka Młodszego do rozgrywek ŚLZHL
6.Drużyny Mikrusa I i II do rozgrywek ŚLZHL
7.Drużyny Mini Hokeja I i II do rozgrywek ŚLZHL
 
– Jak więc wyraźnie widać klub nie zniknął z hokejowej mapy Polski. Cieszymy się z tego co mamy. Staramy się skupiać wokół klubu ludzi chcących po prostu pomóc a nie biadolić i narzekać. Każda forma pomocy i wsparcia przyjmowana jest przez nas z entuzjazmem i choć nadal jest wiele spraw i problemów do rozwiązania, spokojnie i systematycznie staramy się je doprowadzić do szczęśliwego finału. Nie przejmujemy się osobami, klubami, instytucjami, których delikatnie rzecz ujmując – nie bardzo cieszy fakt, że Janów jeszcze istnieje. Robimy swoje a innym się przyglądamy i wyciągamy wnioski.
 
W kwestii drużyny seniorów: nie jest żadną tajemnicą że drużyna pomimo jedno sezonowej ligowej absencji cały czas (od września do kwietnia ) trenowała i rozgrywała mecze sparingowe i towarzyskie. Od ubiegłego poniedziałku rozpoczęliśmy też letni okres przygotowawczy do sezonu 2012/2013. Trwać on będzie ponad osiem tygodni . W zajęciach treningowych na dziś bierze udział 23 zawodników. Jest paru graczy leczących drobne urazy i kontuzje, są też i tacy którzy łącząc pracę zawodową bądź studia nie zawsze mogą uczestniczyć w każdych zajęciach, i proszę nie pytać mnie teraz o nazwiska bo w większości dobrze je znacie. Na ten czas staramy się stworzyć optymalne warunki do treningu i właściwego przygotowania możliwie jak najszerszej liczbie zawodników. O tym kto będzie tworzył trzon pierwszej drużyny a ile jeszcze pozostanie wakatów zadecydują treningi i mecze testowe planowane na sierpień.
 
– Tak więc „wybory” do drużyny w sierpniu – wybory do władz PZHL i ŚLZHL już niebawem – oby były trafne.

– To tyle na dziś . Obiecuję wkrótce kolejną garść info w temacie co w klubie. Przecież mamy o czym pisać – sporo utalentowanej i zdolnej młodzieży – całe mnóstwo zapalonych do gry w hokeja dzieciaków a i z nimi zarażonych pozytywną bakterią hokeja – rodziców. Mamy też nową siedzibę biura klubu, są też i nowi sponsorzy etc. etc …. idzie nowe, a może stare-nowe… nie ważne jakie, ważne by szło we właściwym kierunku.
 
Pozdrawiam
Janusz Imiołczyk

 

2 Komentarze do “Naprzód Janów wraca do gry…!”


 1. kaleb pisze:

  świetna wiadomość!!! wracajcie jak najszybciej – liczę na dobre mecze w przyszłości. Cracovia

  1
 2. KUBA1920 pisze:

  Wreszcie cos nowego i pozytywnego ,nie moge sie doczekać kiedy znów zaczniemy chodzić na nasz ukochany NapRzod

  pozdro

  2%d bloggers like this: