.:Daily Sport News:.

Polski Serwis o Tematyce Hokejowej. O Hokeju… z klasą!

I LIGA – PRZED SEZONEM: Podhale z nowym trenerem rozpoczęło przygotowania do sezonu. W Gdańsku czekają na Walne.

Maj 26, 2012 Autor: K@milos Kategoria: I Liga, Przed Sezonem

Pod Tatrami widać już pierwsze efekty pracy nowego zarządu. Sytuacja w Nowym Targu zmieniła się znacząco w odniesieniu do informacji, jakie napływały w ostatnim czasie. Podhale ma nowego trenera oraz rozpoczęło przygotowania do nowego sezonu.

 
W poniedziałek nowym trenerem MMKS-u został Marek Ziętara. Taki wybór zaskoczył wielu kibiców w Polsce. Szkoleniowiec, który zdobył tytuł MP z drużyną z Sanoka przenosi się do pierwszoligowego klubu, który ledwo wiąże koniec z końcem. W tym wszystkim jest jednak jeden bardzo ważny powód, trener Ziętara wraca do domu. Odrzucając w tym samym czasie ofertę pracy we Włoszech.

W środę poprowadził już pierwsze zajęcia wraz ze swoim asystentem, byłym zawodnikiem Podhala, Rafałem Sroką.
Na pierwszym treningu ”Szarotek” stawiło się dwudziestu zawodników. Do gry w pierwszej lidze udało się przekonać m.in. Bartosza Neupauera, Mateusza Michalskiego, Kaspra Bryniczkę, Tomasza Rajskiego, Kamila Kapicę i Bartłomieja Bombę. Z młodszych zawodników Roberta Mrugałę, Dawida Olchawskiego, Filipa Wielkiewicza czy Kamila Wcisło. Po przerwie wracają Mateusz Tylka i Bartłomiej Gaj. Do gry w pierwszej lidze klub chce przekonać Bartosza Niesłuchowskiego i Dominika Cecuła, którzy obecnie przebywają za granicą. Propozycje z innych klubów otrzymali Maciej Sulka i Sebastian Łabuz. Klub prowadzi rozmowy także z Tomaszem Landowskim i Rafałem Ćwikłą, drugi trenuje obecnie w Sanoku. Najprawdopodobniej od 6 czerwca do drużyny dołączy grupa zawodników, która w tym roku ukończyła SMS w Sosnowcu – Daniel Kapica, Dariusz Gaczoł, Damian Zarotyński, Kacper Samolej i Kacper Stołowski.
Karierę hokejową zakończył Mariusz Jastrzębski, podobnie chcą uczynić Marek Puławski, Łukasz Gacek.
Plan zajęć jest jasno określony. Od poniedziałku hokeiści rozpoczną już właściwe treningi, które będą ukierunkowane na wytrzymałość i siłę. Treningi te będą trwały do połowy lipca, następnie zawodnicy udadzą się na dwutygodniowy urlop, a od 1 sierpnia powinni zacząć zajęcia na lodzie.
 
Gdańsk czeka na Walne i na Prezesa
W dniu 05.06.2012r o godzinie 17.30 w sali konferencyjnej Domu Sportowca w HSW „Olivia” odbędzie się Walne Zebranie Delegatów Klubu. Podczas tego spotkania wybrany zostanie Prezes klubu, zarząd klubu oraz komisja rewizyjna.

 


Gorąco zachęcamy również do odwiedzin Portalu Kibiców KTH Krynica – kateheci.pl

Po zwycięstwo, dla kibiców, do historii

 

Share

Komentarze wyłączone.