.:Daily Sport News:.

Polski Serwis o Tematyce Hokejowej. O Hokeju… z klasą!

Posiedzenie Zarządu PZHL

Lipiec 09, 2012 Autor: PZHL Kategoria: PZHL

PZHL W poniedziałek (9.07 br.) w Warszawie odbyło się posiedzenie Zarządu Polskiego Związku Hokeja na Lodzie, na którym m.in. zatwierdzono terminarze na sezon 2012/13.

 
W pierwszej części posiedzenia członkowie Zarządu spotkali się z nowymi przewodniczącymi związkowych Wydziałów i Komisji, którzy przedstawili krótkie programy oraz składy osobowe poszczególnych wydziałów/komisji zatwierdzone później przez Zarząd. (zobacz)

Zarząd PZHL przyjął rezygnację Zbigniewa Stajaka z funkcji Sekretarza Generalnego PZHL. Do czasu rozstrzygnięcia konkursu na stanowisko sekretarza powołany został Patryk Rokicki.

Zarząd powołał Jacka Szopińskiego na Przewodniczącego Komisji Młodzieżowej PZHL w miejsce Włodzimierza Urbańczyka.

Zarząd PZHL zatwierdził po drobnych korektach terminarze Polskiej Ligi Hokejowej, I ligi i Pucharu Polski zaprezentowane przez Kierownika Wyszkolenia PZHL Tomasza Rutkowskiego. Terminarze dostępne będą od wtorku (10.07 br.) na stronie internetowej Związku. Inauguracja PLH została przyspieszona o dwa dni i odbędzie się 7 września. Pierwsze mecze I ligi zaplanowano na 22/23 września.

Z uwagi na zbliżające się akcje seniorskiej reprezentacji Polski i trwające poszukiwania selekcjonera reprezentacji Zarząd zdecydował, że asystentami nowego trenera kadry będą dwaj młodzi polscy trenerzy: wybitny reprezentant Polski Jacek Płachta (43 l.) i Marek Ziętara (42 l.), który w sezonie 2011/12 zdobył mistrzostwo Polski z drużyną Ciarko PBS Bank KH Sanok. Obaj szkoleniowcy pracują w polskich klubach, Jacek Płachta w HC GKS Katowice, a Marek Ziętara w MMKS Podhale Nowy Targ.

 

Share

Komentarze wyłączone.