.:Daily Sport News:.

Polski Serwis o Tematyce Hokejowej. O Hokeju… z klasą!

Komisja ds. hokeja amatorskiego

Sierpień 07, 2012 Autor: PZHL Kategoria: Hokej Amatorski, Przed Sezonem

PZHL We wtorek (7.08 br.) w Warszawie odbyło się pierwsze, historyczne posiedzenie Komisji ds. Hokeja Amatorskiego, która została powołana przez nowy Zarząd PZHL.

 
Na zebraniu członkowie Komisji, w skład której wchodzą Michał Sieradzki, Marcin Hadowski, Dariusz Kisiel i Patryk Rokicki, przygotowali projekt regulaminu II ligi hokejowej na sezon 2012/13, który zostanie przedstawiony Zarządowi PZHL na najbliższym posiedzeniu.
 
W nadchodzącym sezonie 2LHNL (II liga hokeja na lodzie), reaktywowana po 31 latach w sezonie 2011/12, może składać się nawet z trzech grup. Do grupy wielkopolsko-dolnoslaskiej, mogą dołączyć: podkarpacko-małopolska (koordynator Marcin Hadowski, tel. 515-450-551) i mazowiecka (koordynator Sylwester Chajewski, tel. 796-998-899). Drużyny zainteresowane grą w II lidze hokejowej prosimy o kontakt z koordynatorami. W zdecydowanej większości zawodnicy II ligi są amatorami. Nie ma natomiast ograniczeń aby w 2LHNL grali zawodnicy z przeszłością ekstraligową czy pierwszoligową.
 
Równie ważną kwestią dla Komisji jest współpraca ze środowiskiem hokeja amatorskiego i poszczególnymi ligami amatorskimi. Spotkanie przedstawicieli drużyn amatorskich zaplanowano na koniec września i po tym terminie będzie można określić na jakich zasadach zostanie oparta współpraca PZHL i amatorskiego hokeja.

 

Share

Komentarze wyłączone.