.:Daily Sport News:.

Polski Serwis o Tematyce Hokejowej. O Hokeju… z klasą!

Polki vs. Czeszki

Sierpień 30, 2012 Autor: PZHL Kategoria: Hokej Kobiecy

PZHL Na koniec tygodniowego zgrupowania w Jastrzębiu-Zdroju hokejowa reprezentacja Polski kobiet rozegrała towarzyski mecz z wicemistrzyniami Czech – SK Karviną. Po wyrównanym meczu nieznacznie lepsze okazały się rywalki zwyciężając 2:1 (1:0, 0:0, 1:1). Juź za miesiąc Polki zagrają w kwalifikacjach do ZIO Soczi 2014.

 
Honorowego gola dla Polek strzeliła, przy stanie 1:0 dla Karviny, Sylwia Bielas z UKHK Unii Oświęcim. Selekcjoner reprezentacji Marek Kozyra dał szansę gry w tym meczu wszystkim zawodniczkom, które trenowały na zgrupowaniu. Cztery bramkarki (Agata Kosińska, Karolina Siemicka, Gabriela Mizera i Małgorzata Burda) rozegrały po 15 minut. Gabriel Samolej, nowy trener bramkarek reprezentacji, zobaczył w akcji także Oliwię Rybacką, która przygotowuje się do sezonu z czeskim zespołem.
 
W pomeczowej rozmowie selekcjoner reprezentacji Marek Kozyra żałował końcowego wyniku, gdyż obie bramki Czeszki strzeliły przy dużej dozie szczęścia, a przy stanie 1:1 Polki nie wykorzystały gry w podwójnej przewadze. Trener kadry podkreślił, że jest bardzo zadowolony z postawy kadrowiczek, które w minionym tygodniu bardzo solidnie budowały formę na nadchodzący sezon 2012/13. Kolejne zgrupowanie kadrowiczek rozpocznie się bezpośrednio przez turniejem I rundy kwalifikacji olimpijskich w Jastrzębiu-Zdroju. W dniach 27-30 września br. Polki rywalizować będą ze Słowenkami, Holenderkami i Koreankami z południa.

 

Share

Komentarze wyłączone.