.:Daily Sport News:.

Polski Serwis o Tematyce Hokejowej. O Hokeju… z klasą!

Krynica bez seniorskiego hokeja

Wrzesień 11, 2012 Autor: e2rds Kategoria: Przed Sezonem

KS KTH nie weźmie udziału w rozgrywkach sezonu 2012/13, klub wycofał swoje odwołanie dot. nieprzyznania licencji klubowej z Komisji Odwoławczej i zrezygnował z uczestnictwa w ligowej rywalizacji.

 
Jak poinformował internetowy serwis PZHL, do biura hokejowej centrali wpłynęło pismo Prezesa KS KTH Henryka Czarnego, w którym informuje o wycofaniu z Komisji Odwoławczej PZHL odwołania ws. nieprzyznania licencji klubowej, co jednocześnie oznacza rezygnację z uczestnictwa w rozgrywkach I ligi w sezonie 2012/13.
 
– Jestem zdruzgotany – takie były pierwsze słowa prezesa poproszonego o wyjaśnienia do zaistniałej sytuacji. – Działania zmierzające do pozyskania funduszy na oddłużenie klubu nie przyniosły efektów i to było powodem wycofania odwołania – tłumaczył sternik krynickiego klubu.
 
Ubiegłoroczna decyzja o rezygnacji KS KTH z gry w ekstralidze i dzisiejsza o wycofaniu z rozgrywek w ogóle, to chyba najczarniejsze chwile w historii klubu. Co dalej ze stowarzyszeniem i z zawodnikami, którzy deklarowali chęć gry.
 
– Będziemy nadal szukać sponsorów, osób i instytucji życzliwych dla klubu, by poprawić sytuację. Chcemy pomóc też zawodnikom, są kluby, które widziałyby naszych hokeistów w swoich drużynach juniorów czy I Ligi – deklarował prezes.
 
Kibice i sympatycy drużyny choć świadomi niełatwej sytuacji klubu nie dopuszczali do myśli takiego czarnego scenariusza, niestety, skrywane gdzieś głęboko obawy stały się faktem. Krynica po raz drugi w swojej hokejowej historii zostaje bez ligowej drużyny seniorów, oby, podobnie jak przed dwiema dekadami, nie na długo.
(e2rds)

 

Share

Komentarze wyłączone.