.:Daily Sport News:.

Polski Serwis o Tematyce Hokejowej. O Hokeju… z klasą!

Pewna wygrana z Rumunią

Grudzień 15, 2012 Autor: PZHL Kategoria: PZHL, Reprezentacja

PZHL W swoim drugim meczu na turnieju EIHC w Csikszeredzie hokejowa reprezentacja Polski pokonała Rumunię aż 7:2 (1:1, 2:1, 4:0). W sobotę Polacy zagrają o 14:00 z Ukrainą o zwycięstwo w całym turnieju. W tym meczu, po raz 200. z orłem na piersi zagra Damian Słaboń.

Mecz z Rumunią nie rozpoczął się po myśli Polaków, bo w 24. sekundzie Szabolcs po raz pierwszy pokonał Kamila Kosowskiego. Polacy szybko wyrównali, bo już w 5. minucie gola zdobył Adam Bagiński. Podobna sytuacja miała miejsce w drugiej tercji. Na gola Moldovana błyskawicznie odpowiedział Tomasz Malasiński, a na sekundę przed końcem drugiej odsłony bramkę do szatni strzelił Patryk Noworyta i prowadziliśmy 3:2. Trzecia tercja to popis polskiej reprezentacji dowodzonej przez Igora Zacharkina i Wiaczesława Bykowa. Nie pozostawiliśmy złudzeń, który zespół był w tym pojedynku lepszy. Wszystkie cztery gole w ostatniej części gry zdobyli napastnicy mistrza Polski Ciarko PBS Bank KH Sanok: Krystian Dziubiński, Marcin Kolusz, Marek Strzyżowski i Dariusz Gruszka. Poza Strzyżowskim cała trójka to wychowankowie nowotarskiej szkoły hokeja.

RUMUNIA – POLSKA 2:7 (1:1, 1:2, 0:4)
Szabolcs (1.), Moldovan (33.) – Bagiński (5.), Malasiński (35.), Noworyta (40.), Dziubiński (45.), Kolusz (46.), Strzyżowski (55.), Gruszka (57.)

Strzały: 26 – 44 (6:12, 8:13, 12:19)

POLSKA: Kosowski (od 34:53 Odrobny) – Dronia, Wajda, Pociecha, Kłys, Noworyta, Rompkowski, Bryk, Dutka – Kolusz, Zapała, Dziubiński, Malasiński, Strzyżowski, Gruszka, Laszkiewicz, Słaboń, Chmielewski, Bagiński, Witecki, Danieluk.