.:Daily Sport News:.

Polski Serwis o Tematyce Hokejowej. O Hokeju… z klasą!

Ukraina pokonana!

Grudzień 15, 2012 Autor: PZHL Kategoria: PZHL, Reprezentacja

PZHL W sobotę (15.12) hokejowa reprezentacja Polski po raz trzeci w historii pokonała Ukrainę. Polacy wygrali swój ostatni mecz na turnieju EIHC w Rumunii 3:2 po dogrywce (0:0, 0:0, 2:2, 1:0). To zwycięstwo jest małym rewanżem za przegrane kwalifikacje do ZIO Soczi 2014 i ostrzeżeniem dla rywali w kontekście kwietniowych MŚ Dywizji IB, podczas których obie reprezentacje będą walczyć o powrót na drugi poziom światowego hokeja.

 
Do zwycięstwa w całym turnieju w Csikszeredzie zabrakło nam 36 sekund. Ukraińcy potrzebowali do końcowego triumfu jednego punktu i właśnie w ostatniej minucie strzelili gola na 2:2 podczas gry w podwójnej przewadze. Na więcej jednak Polacy nie pozwolili. W dogrywce zwycięskiego gola dla “biało-czerwonych” strzelił Krzysztof Zapała. Niezależnie od wyniku wieczornego meczu Rumunia-Kazachstan, Ukraina zajęła pierwsze miejsce w turnieju, a Polska drugie.

Pięknym i dramatycznym pojedynkiem z Ukrainą “biało-czerwoni” uczcili dwusetny mecz Damiana Słabonia z orłem na piersi. 33-letni wychowanek Zagłębia Sosnowiec i Szkoły Mistrzostwa Sportowego PZHL gra w kadrze od 1998 roku. Liderem klasyfikacji wszechczasów jest Henyk Gruth. Wieloletni kapitan reprezentacji, legenda polskiego hokeja, rozegrał w kadrze aż 240 spotkań w latach 1974-1994.

 
POLSKA – UKRAINA 3:2d (0:0, 0:0, 2:2, 1:0)
Malasiński (44.), Kolusz (52.), Zapała (64.) – Polonitskyi (55.), Gnidenko (60.)

Strzały: 40 – 30 (8:9, 17:5, 12:15, 3:1)

POLSKA: Odrobny – Dronia, Wajda, Pociecha, Kłys, Noworyta, Rompkowski, Bryk, Dutka – Kolusz, Zapała, Dziubiński, Malasiński, Strzyżowski, Gruszka, Laszkiewicz, Słaboń, Chmielewski, Bagiński, Witecki, Danieluk.

UKRAINA: Napnenko – Navarenko, Kulikov, Kugut, Petrukhno, Aleksyuk, Ryabenko, Polonitskyi, Lubnin, P. Borisenko, Butsenko, Babynets, Ramazanov, Toryanik, Karaulschuk, Gnidenko, Kvitchenko, R. Blagoy, Bondarev, Donika, Nimenko.

 

Share

Komentarze wyłączone.