.:Daily Sport News:.

Polski Serwis o Tematyce Hokejowej. O Hokeju… z klasą!

Wygraliśmy…!

Grudzień 16, 2012 Autor: Andrzej Kategoria: Reprezentacja

PZHL Hokejowa reprezentacja Polski do lat 20 wygrała Mistrzostwa Świata Dywizji IB w Doniecku! W decydującym meczu pokonaliśmy Włochów 3:2 (0:1, 1:1, 2:0). Bohaterem meczu był Kacper Guzik, strzelec wszystkich bramek dla “biało-czerwonych”.

Do 40. minuty mecz układał się po myśli Włochów. Polacy przeważali, oddawali więcej strzałów, ale to rywale dwukrotnie pokonali Davida Zabolotnego i prowadzili 2:0. Jednak 26 sekund przed końcem drugiej tercji szczęście opuściło Włochów i Kacper Guzik strzelił kontaktowego gola. Od początku trzeciej tercjj “biało-czerwoni” z impetem natarli na rywali i już w 44. minucie mieliśmy remis. Mecz, którego stawką było zwycięstwo w turnieju, zaczął się od nowa. Wiadomo było, że drużyna, która strzeli trzeciego gola zapewni sobie sukces. I tego gola strzelił niezawodny dziś Kacper Guzik w 58. minucie. Włosi wycofali bramkarza, ale wynik nie uległ już zmianie. Za rok zagramy w Dywizji IA!

Przez cały mecz graliśmy niezwykle uważnie i zgodnie z przepisami. Tylko dwie minuty spędziliśmy na ławce kar (rywale 10 min.). Trener Andriej Parfionow fantastycznie przygotował drużynę do turnieju. Wygraliśmy cztery mecze: z Kazachstanem, Wielką Brytanią, Chorwacją i Włochami. Straciliśmy punkty tylko w pechowo przegranym meczu z Ukrainą. Olbrzymie brawa dla całej ekipy!!!

POLSKA – WŁOCHY 3:2 (0:1, 1:1, 2:0)
Guzik 3 (40., 44., 58.) – Andergassen (13.), Castlunger (35.)

Strzały: 32-20 (12:6, 13:4, 7:10)

POLSKA: Zabolotny – Bułanowski, Szaniawski, Guzik, Starzyński, Domogała – Sznotala, Kostek, Kalinowski, Pawelski, Zarotyński – Gimiński, Huzarski, Stopiński, Ł. Nalewajka, R. Nalewajka – Gaczoł, Kołodziej, Majoch, Stasiewicz, Malicki.
trener: Parfionow

WŁOCHY: Rabanser – Frigo, Stevan – Sullman Pilser, Maffia, Casseti, Frei, Borghi – Elliscasis, Glira, Testori, Andergassen, Marchetti – Hochkofler, Frank, Romoser, Pavlu, Radin