.:Daily Sport News:.

Polski Serwis o Tematyce Hokejowej. O Hokeju… z klasą!

Konferencja przed EIHC

Luty 06, 2013 Autor: PZHL Kategoria: PZHL

PZHL W środę (6.02 br.) w Hotelu Arena w Tychach odbyła się konferencja prasowa Polskiego Związku Hokeja na Lodzie poświęcona turniejowi Euro Ice Hockey Challenge, czyli kolejnemu etapowi przygotowań reprezentacji do kwietniowych MŚ Dywizji IB w Doniecku.

 
Konferencja rozpoczęła się od oświadczenia Prezesa PZHL Piotra Hałasika, który wziął na siebie całą winę za to, że turniej w Tychach, którego był inicjatorem, będzie rozgrywany przy pustych trybunach. Zapowiedział, że zostaną wyciągnięte konsekwencje dyscyplinarne i finansowe wobec pracowników biura Zarządu PZHL. Na koniec przeprosił wszystkich kibiców, trenerów i gości za zaistniałą sytuacją i zapowiedział, że za jego prezesury w Związku taka sytuacja już się więcej nie powtórzy.
 
Po oświadczeniu Prezesa głos zabrali Igor Zacharkin (szkoleniowiec reprezentacji) i Wiaczesław Bykow (trener-konsultant kadry):
 
Igor Zacharkin: Jestem zadowolony z dotychczasowej pracy z reprezentacją Polski. Z mojego punktu widzenia zrobiliśmy już bardzo dużo. Kadrowicze są już przyzwyczajeni do naszych wymagań i udało nam się wypracować schematy organizacji gry. Szkoda, że na meczach nie będzie widowni, bo chcieliśmy zobaczyć jak w perspektywie zbliżających się MŚ, wypadną nasi hokeiści przy pełnych trybunach, jakie z pewnością będą w Doniecku, podczas meczu z Ukrainą. Chciałbym podkreślić, że Związek robi bardzo dużo dla polskiego hokeja. W reprezentacji niczego nam nie brakuje. Związek pomaga także środowisku hokejowemu na co dzień, m.in. poprzez organizację seminariów trenerskich. Kierownik Wyszkolenia Tomasz Rutkowski na bieżąco obserwuje zawodników. Dzięki pracy Andrieja Parfionowa z kadrami młodzieżowymi, mamy także na bieżąco informacje nt. młodych, obiecujących zawodników. Cieszę się, że przynosi to efekty, o czym świadczy zwycięstwo kadry U20 na MŚ IB w Doniecku. W reprezentacji staramy się stworzyć drużynę, która będzie konkurencją dla innych na MŚ. Naszym celem jest hokej agresywny i konstruktywny, dlatego szukamy zawodników dobrze jeżdżących na łyżwach. Mamy problemy z bramkarzami, dlatego na zgrupowanie powołaliśmy też 19-letniego Davida Zabolotnego, który bronił w kadrze U20. Jeśli chodzi o defensywę, to mamy aktualnie dziesięciu dobrych obrońców, pamiętamy także o Adamie Borzęckim, który gra w Niemczech. Wśród napastników panuje konkurencja, bo o miejsca walczy aktualnie szesnastu zawodników. Przyzwyczailiśmy się, że turniej odbywający się w kraju jest świętem, które skupia zainteresowanie kibiców i mediów. W obecnej sytuacji to my postaramy się zagrać jak najlepiej, aby zrobić święto swoją grą na lodzie.
 

 
Wiaczesław Bykow: Na wstępie chciałbym serdecznie pogratulować kadrze U20 zwycięstwa i awansu do Dywizji IA podczas grudniowych MŚ Dywizji IB w Doniecku. To pierwszy taki sukces podczas naszej pracy w Polsce i ogromna nadzieja na przyszłość dla polskiego hokeja. W kwietniu w Tychach odbędą się także MŚ Dywizji IB do lat 18. Tam też mamy perspektywicznych zawodników.
W seniorskiej reprezentacji chcieliśmy rozszerzyć listę zawodników, aby stworzyć jeszcze większą konkurencję. To podwyższa poziom graczy, a także później ich drużyn ligowych. Kadrowicze pracują z dużą chęcią i zaczynamy dostrzegać owoce tej pracy. Gramy na poziomie naszych rywali z MŚ, a czasem nawet ich przewyższamy. Musimy jednak popracować nad przygotowaniem psychologicznym, bo w obecnym sporcie jest to bardzo ważna sprawa. Postaramy się poprawić humor Prezesowi Hałasikowi i środowisku hokejowemu wygrywając turniej EIHC w Tychach.
 
Następnie przyszedł czas na pytania dziennikarzy. W sprawie tyskiej imprezy Prezes PZHL przypomniał swoje oświadczenie z początku konferencji i poprosił obecnych przedstawicieli mediów, aby skupili się na aspektach sportowych turnieju EIHC. Trener Zacharkin zapytany o porównanie obecnej kadry z tą, którą obejmował pół roku temu, stwierdził, że zawodnicy wykonali kolosalną drogę i podsumował w skrócie wszystkie dotychczasowe starty pod jego wodzą. Podziękował i pogratulował Prezesowi Piotrowi Hałasikowi ściągnięcia do Polski dwóch drużyn, które grają na wyższym poziomie MŚ (Korea Południowa i Węgry – Dywizja IA). Poruszono także temat gry gdańskiego klubu w KHL, który ma poparcie PZHL, oraz sprawę sponsora dla reprezentacji. Prezes PZHL zdradził, że rozmowy są już bardzo zaawansowane i wierzy w ich pozytywny finał. W zaawansowanej fazie jest także projekt profesjonalizacji Polskiej Ligi Hokejowej.

 

Share

Komentarze wyłączone.