.:Daily Sport News:.

Polski Serwis o Tematyce Hokejowej. O Hokeju… z klasą!

Graj w hokeja na rolkach!

Luty 22, 2013 Autor: Rozi Kategoria: Hokej Amatorski, Hokej Na Rolkach

Nie każdy wie, że w Polsce istnieje związek sportowy zajmujący się hokejem na rolkach. Nazywa się on Polski Związek Sportów Wrotkarskich. Na ostatnim Walnym Zebraniu PZSW została powołana Komisja Hokeja na Rolkach przy PZSW.

 
Jako członkowie Komisji Hokeja na Rolkach otrzymaliśmy od Zarządu Polskiego Związku Sportów Wrotkarskich zadanie stworzenia ogólnopolskich rozgrywek hokeja na rolkach. Od wielu lat w Mistrzostwach Polski rywalizuje tylko kilka zespołów.  Naszym marzeniem jest spopularyzować ten sport tak, aby w rywalizacji występowało przynajmniej 16 drużyn, a w przyszłości możliwe stało się stworzenie rozgrywek II i III ligi. Rozgrywki hokeja na rolkach idealnie uzupełniają cykl szkoleniowy zawodników hokeja na lodzie. Amatorski ruch hokeja na lodzie rozwija się  dynamicznie i liczy już ponad 70 klubów. Pragniemy zaprosić każdą drużynę do wstąpienia w struktury PZSW i rozgrywanie meczów ligowych na rolkach o Mistrzostwo Polski. Jednak nie ograniczamy się do amatorów. Chcemy, aby w Polskiej Lidze Hokeja na Rolkach występowali również zawodnicy na co dzień grający w ligowych drużynach hokeja na lodzie. Na całym świecie osoby grające w hokeja na lodzie latem grają w hokeja na rolkach. Pragniemy, aby w naszym kraju również zawodnicy założyli rolki i kontynuowali grę w hokeja.
 
Zapraszając Państwa do występu w Polskiej Lidze Hokeja na Rolkach, załączamy projekt regulaminu na rok 2013. Jeżeli mają Państwo jakiekolwiek uwagi lub pomysły, chętnie weźmiemy je pod uwagę przy zamykaniu regulaminu na ten sezon. System rozgrywek będzie uzależniony od liczby zgłoszonych drużyn. Możliwe są dwa warianty. Pierwszy zakłada rozgrywanie lig regionalnych obejmujących swym zasięgiem obszar województwa. W wersji tej dwie najlepsze drużyny z każdej ligi awansują do turnieju finałowego Polskiej Ligi Hokeja na Rolkach, podczas którego zostanie wyłoniony Mistrz Polski. Drugi wariant zakłada, że zgłosi się mniej zespołów. Wtedy system rozgrywek będzie opierał się na turniejach, organizowanych przez każdą z drużyn. Na koniec sezonu 8 najlepszych drużyn rozegra turniej finałowy. W razie jakichkolwiek pytań chętnie odpowiemy drogą mailową lub telefoniczną. Rozgrywki hokeja na rolkach są dość intensywne. Nasza propozycja zakłada start ligi w maju, a przeprowadzenie turnieju finałowego przewiduje  na początek lipca.
 
Jako Komisja Hokeja na Rolkach pragniemy spopularyzować hokej na rolkach w Polsce. W tym celu maksymalnie ograniczyliśmy wymogi formalne przy wstępowaniu do PZSW. Do udziału w rozgrywkach dopuszczamy wszystkie chętne drużyny oraz kluby. Oferujemy pomoc prawną tym z Państwa, którzy zechcą założyć stowarzyszenie lub klub sportowy. Ponieważ polski związek sportowy ma swoje obowiązki i wytyczne z Ministerstwa Sportu nie możemy zrezygnować z licencji drużynowych i zawodniczych. Udało nam się natomiast zminimalizować opłaty początkowe.

Kształtują się one następująco:
Licencja roczna dla nowej drużyny – 100 PLN
Licencja roczna zawodnika – 35 PLN

 
regulamin PLHR – projekt

 
Ze sportowym pozdrowieniem
Komisja Hokeja na Rolkach PZSW
Bartosz Purzyński – bartosz.purzynski@gmail.com
Adam Rozenberg – rozenbergadam@gmail.com
Przemysław Tutaj – przemek.tutaj@gmail.com
Mariusz Nawrocki – mar.nawrocki25@wp.pl
 

 

Share

Komentarze wyłączone.