.:Daily Sport News:.

Polski Serwis o Tematyce Hokejowej. O Hokeju… z klasą!

Powołania kadry U18 przed MŚ

Marzec 14, 2013 Autor: PZHL Kategoria: Hokej Młodzieżowy

PZHL Andriej Parfionow i Tomasz Demkowicz, trenerzy hokejowej reprezentacji Polski do lat 18, powołali dwudziestu ośmiu zawodników na bezpośrednie przygotowanie startowe (BPS) przed kwietniowymi MŚ U18 Dywizji IB w Tychach (14-20.04.2013).

 
Kadrowicze spotkają się 23 marca w Sosnowcu, gdzie następnie przejdą badania diagnostyczne. 25 marca reprezentanci na jeden dzień zawitają do stolicy na badania w Centralnym Ośrodku Medycyny Sportowej. Z Warszawy kadra uda się już do Krynicy-Zdroju, gdzie z krótką przerwą świąteczną, będzie trenować do 6 kwietnia.

Podczas pobytu pod Górą Parkową Polacy rozegrają dwa mecze kontrolne ze wzmocnioną drużyną juniorów czeskiej HC Poruba (4.04 – 18:00, 5.04 – 15:00). Przez pierwszy tydzień z kadrą trenować będzie także Kirył Korenkow. Rosyjski trener bramkarzy seniorskiej reprezentacji Polski razem z trenerem Markiem Batkiewiczem zadbają o jak najlepsze przygotowanie golkiperów “biało-czerwonych”.

Po meczach z HC Poruba kadrowicze 6 kwietnia przemieszczą się z Krynicy do Tychów na ostatni etap przygotowań do MŚ. 9 kwietnia o godz. 17:00 kadra rozegra trzeci sprawdzian z Porubą, a jako ostatni formę Polaków sprawdzą Koreańczycy (11.04 – 17:00). Z azjatycką drużyną przyjdzie nam się zmierzyć także na zakończenie MŚ. Terminarz meczów Polski U18 na MŚ IB w Tychach kształtuje się następująco:
 
14.04.2013 Polska – Japonia (20:00)
15.04.2013 Polska – Austria (20:00)
17.04.2013 Polska – Ukraina (20:00)
18.04.2013 Polska – Kazachstan (20:00)
20.04.2013 Polska – Korea Płd. (20:00)
 
ZAWODNICY POWOŁANI NA BPS:
 
BRAMKARZE:
Bartłomiej Manista (UKH Unia Oświęcim), Michał Kieler (Zagłębie Sosnowiec SA, SMS), Błażej Kapica (MMKS Podhale Nowy Targ)
 
OBROŃCY:
Albert Tumulik, Jakub Nowotarski (UKH Unia), Przemysław Dębowski, Damian Sulka (MMKS Podhale), Kamil Dolny, Adam Kałużny, Kamil Olearczyk (Ciarko PBS Bank KH Sanok), Remigiusz Gazda (MKS Sokoły Toruń), Oskar Krawczyk (Zagłębie Sosnowiec SA, SMS), Kamil Falkenhagen (UKS MOSM Bytom, SMS)
 
NAPASTNICY:
Radosław Sawicki, Dariusz Wanat, Kamil Świerski, Maciej Bielec, Piotr Naparło, Karol Kisielewski, Artur Budzowski (Ciarko PBS Bank KH Sanok), Przemysław Michalski, Patryk Wronka (MMKS Podhale), Bartosz Fraszko (MKS Sokoły Toruń), Patryk Matusik (JKH GKS Jastrzębie, SMS), Łukasz Krzemień (UKS MOSM Bytom, SMS), Patryk Malicki (UKH Unia Oświęcim), Dominik Nahunko (Zagłębie Sosnowiec SA), Karol Wąsiński (HUKS Legia Warszawa)
 
REZERWA:
Michał Czernik, Marcin Horzelski, Andrzej Stojek (Zagłębie Sosnowiec SA, SMS), Mateusz Gębczyk (Ciarko PBS Bank), Maciej Kmiecik (MMKS Podhale), Denis Kuraś (MMKS Podhale, SMS), Radosław Hoppe (MKS Sokoły Toruń)
 
KIEROWNICTWO :
Andriej Parfionow – Trener
Tomasz Demkowicz – Trener
Marek Batkiewicz – Trener bramkarzy
Rafał Twardy – Kierownik techniczny
Łucjan Hachuła – Masażysta

 

Komentarze wyłączone.


%d bloggers like this: