.:Daily Sport News:.

Polski Serwis o Tematyce Hokejowej. O Hokeju… z klasą!

Wybranki trenera Klicha

Marzec 19, 2013 Autor: PZHL Kategoria: Hokej Kobiecy

Grzegorz Klich, selekcjoner kobiecej hokejowej reprezentacji Polski, powołał dwadzieścia osiem zawodniczek na zgrupowanie przed MŚ Dywizji IIA, które odbędą się w nowozelandzkim Auckland w dniach 8-14 kwietnia.

 
Zgrupowanie rozpocznie się 23 marca w Jastrzębiu-Zdroju i potrwa do 3 kwietnia. Dzień później hokeistki wylecą z Warszawy w długą, ponad 30-godzinną podróż do Nowej Zelandii. W trakcie zgrupowania na Śląsku kadra rozegra towarzyski mecz ze słowacką drużyna klubową MHK Martin (Jastrzębie, 29.03). Będzie to czwarty sprawdzian Polek, które w dniach 15-17 marca rozegrały w Budapeszcie trzy mecze z Węgierkami.

 
Grzegorz Klich debiutował na Węgrzech w roli selekcjonera kadry:
– Trzy mecze w Budapeszcie były bardzo przydatne dla naszej kadry. Mogłem ocenić w jakiej dyspozycji jest zespół i nad czym powinniśmy przede wszystkim pracować na zgrupowaniu przed MŚ. Chciałem sprawdzić jak niektóre zawodniczki spiszą się w rywalizacji z silnymi Węgierkami, dlatego nie był to nasz najsilniejszy skład. Celowo także w każdym spotkaniu broniła inna bramkarka. Cieszy mnie progres, bo z meczu na mecz graliśmy coraz lepiej. Z Węgierkami zmierzymy się także w Nowej Zelandii. Moim zdaniem będą one jednym z głównych kandydatów do awansu.
W sobotę rozpoczynamy zgrupowanie w Jastrzębiu-Zdroju, po którym wybiorę 22-osobowy skład na turniej w Nowej Zelandii. Rywalizacja z pewnością będzie zacięta, bo żadna z zawodniczek nie może być jeszcze pewna miejsca w reprezentacji na MŚ.

 
Po zeszłorocznym zwycięstwie na MŚ Dywizji IIB w Seulu Polki zadebiutują w MŚ na poziomie IIA. W Nowej Zelandii przyjdzie im rywalizować ze Słowenkami, Włoszkami, Australijkami, wspomnianymi Węgierkami i oczywiście gospodyniami turnieju. Terminarz MŚ (zobacz)

 
Na zgrupowanie zostały powołane następujące zawodniczki:
 
BRAMKARKI:
Małgorzata Burda (MUKS Naprzód Janów), Agata Kosińska (UKH Białe Jastrzębie), Gabriela Mizera (MKHL Krynica)
 
OBROŃCZYNIE:
Klaudia Chrapek (SK Karvina), Joanna Detmer (GKS Stoczniowiec Gdańsk), Anna Kierc, Katarzyna Rapcia (UKH Białe Jastrzębie), Izabela Malinowska, Katarzyna Mizera (MUKS Naprzód Janów), Patrycja Sfora (TMH Polonia Bytom), Renata Tokarska (Jaskółki Toruń)
 
NAPASTNICZKI:
Aneta Cygan, Agnieszka Pióro, Karolina Szewczyk (MKHL Krynica), Kamila Wieczorek, Sylwia Bielas, Katarzyna Frąckowiak, Małgorzata Gałuszka, Sylwia Strzelecka (UKHK Unia Oświęcim), Aleksandra Berecka, Katarzyna Byczkowska (GKS Stoczniowiec Gdańsk), Marta Bigos, Magdalena Szynal (UKH Białe Jastrzębie), Magdalena Czaplik, Karolina Późniewska (TMH Polonia Bytom), Ewelina Czarnecka, Sandra Kosakowska, Paulina Kulas (MUKS Naprzód Janów)
 
REZERWA:
Kinga Niechwiej (KS Cracovia 1906), Karolina Siemicka, Monika Suchanek, Aleksandra Winchór (TMH Polonia Bytom), Joanna Pakuła (Jaskółki Toruń)

 

Share

Komentarze wyłączone.