.:Daily Sport News:.

Polski Serwis o Tematyce Hokejowej. O Hokeju… z klasą!

Tyszanie w brązie

Marzec 22, 2013 Autor: K@milos Kategoria: PLH

GKS Tychy po raz trzeci pokonał Ciarko PBS Bank Sanok i tym samym wywalczył brązowy medal ekstraklasy sezonu 2012/2013. Dzisiejsze, czwarte spotkanie między obiema drużynami, zakończyło się w czwartej minucie dogrywki. Bohaterem “Trójkolorowych” został Tomas Jakes.

Tychy do tej pory zdobywały brązowy medal tych rozrywek już pięciokrotnie (ostatni raz w roku 2010). W tym sezonie drogę na trzeci stopień podium rozpoczęli pokonując w ćwierćfinale play-off Aksam Unię Oświęcim (3:1 w rywalizacji do trzech zwycięstw). Niestety, na drodze do wielkiego finału stanął zespół JKH, z którym Tyszanie przegrali wszystkie cztery spotkania półfinału. Dla GKS-u pozostała rywalizacja w finale pocieszenia, w której mieli zmierzyć się z Mistrzem Polski poprzedniego sezonu, Ciarko KH Sanok. W niej zespół ze Śląska okazał się lepszy od rywala pokonując go w meczach 3:1.

GKS Tychy – Ciarko PBS Bank Sanok 4:3 (1:2, 2:1, 0:0, d. 1:0)

1:0 Bagiński ‘8 5/4
1:1 Bartos ’11 4/4
1:2 Bellus ’19