.:Daily Sport News:.

Polski Serwis o Tematyce Hokejowej. O Hokeju… z klasą!

PLH ligą dla czterech?

Kwiecień 05, 2013 Autor: Alferek Kategoria: PLH, PZHL

Wczoraj Radio Katowice podało, że PZHL zamierza ogłosić PLH ligą zamkniętą, którą będzie prowadziła powołana do tego spółka. Warunkiem uczestnictwa w PLH będzie roczny budżet w wysokości 2 mln PLN.

 
Nie wierząc w to, co słyszę, postanowiłem odsłuchać kolejne, tym razem wieczorne, wiadomości sportowe. Usłyszałem dokładnie to samo – warunkiem uczestnictwa będzie budżet w wysokości 2 mln PLN.

Pomyślałem sobie, że w takiej sytuacji zagrają między sobą w przyszłym sezonie Ciarko Sanok z GKS Jastrzębie i ComArch Cracovia z GKS Tychy, bo dla reszty klubów taka kwota może być zaporową. No cóż. Jeśli PZHL chce oglądać non stop młóckę pomiędzy tylko 4 drużynami, to niech ogląda. Ciekawe będą też play offy – od razu półfinał i nikt nie spada. Radio również podało, że limit obcokrajowców zostaje zachowany z poprzedniego sezonu, czyli 5 plus bramkarz. Ale zrobiono furtkę: jeśli ktoś będzie chciał zatrudnić więcej obcokrajowców, to… za dodatkową opłatą PZHL ich zatwierdzi. Oczywiście kosztem juniorów.

Tyle o najmocniejszych naszej ligi. Teraz zastanówmy się co z GKS Katowice, Aksam Unią Oświęcim, Zagłębiem Sosnowiec, beniaminkiem Polonią Bytom, mającym również ekstraligowe aspiracje Podhalem Nowy Targ? Dla nich bariera 2 milionów PLN wydaje się wysoką, bądź też za wysoką poprzeczką. O co więc miałyby te kluby grać? Awansować do PLH nie mogłyby, bo sportowy wynik nie wystarczy.

Panowie z PZHL, powiedzcie o co tu chodzi? Bo na pewno nie chodzi o uzdrowienie polskiego hokeja. Owszem, można zrozumieć tylko to, że chce się uniknąć “choroby toruńskiej” z zeszłego sezonu. Ale czy tędy droga?

A może lepiej zamiast wygórowanego budżetu postawić normalne warunki, czyli brak zaległości w ZUS i US i wobec zawodników. Do tego dodać bezwzględną konieczność wystawienia drużyny juniorów, a także konieczność wystawienia w meczu jednej młodej piątki (do lat 23), która musiałaby zaliczyć na lodzie przynajmniej jedną lub dwie zmiany w tercji?
 
Na razie to co podało Radio Katowice to propozycje Związku. Myślę, że trzeba je zalać zimną wodą w zarodku.

 

Share

Komentarze wyłączone.