.:Daily Sport News:.

Polski Serwis o Tematyce Hokejowej. O Hokeju… z klasą!

Wojownicy wygrali 12.MPA

Kwiecień 28, 2013 Autor: PZHL Kategoria: Hokej Amatorski

W 12. Mistrzostwach Polski Amatorów (Tychy, 25-27.04.2013) triumfoawali oświęcimscy wojownicy, którzy w finale wygrali 3:1 z TKKF Pionier Tychy. Brąz dla hokeistów Bisset Polonii Bytom. Medale i puchary wręczali m.in. Prezes PZHL Piotr Hałasik i Henryk Gruth.

Sobotnie półfinały, a także mecze o brąz i złoto stały na bardzo wysokim poziomie. W “małym finale” zmierzyły się ekipy Bisset Polonii Bytom i Zagłębia Sosnowiec (obrońca tytułu – Sielec Sosnowiec odpadł w ćwierćfinale). Niemal przez całe spotkanie na prowadzeniu byli bytomianie. Zagłębie przy stanie 0:2 ściągnęło z lodu bramkarza i strzeliło kontaktowego gola. Na więcej nie pozwolili jednak rywale i brązowe krążki przypadły bytomianom.

W finałowym meczu spotkały się zespoły, które grały ze sobą już w fazie grupowej. Wówczas Wojownicy pokonali TKKF Pionier 1:0. Tym razem oświęcimianie także zwyciężyli, ale nie przyszło im to łatwo. Po dwóch tercjach na tablicy widniał remis 1:1, jednak na początku trzeciej odsłony błąd w niegroźnej sytuacji popełnił bramkarz tyszan i było 1:2. Kilka minut później Wojownicy zdobyli kolejnego gola i okazały puchar wraz ze złotymi medalami powędrował do Małopolski.

Gratulacje dla wszystkich dwunastu drużyn grających w Tychach oraz organizatorów 12. MPA!