.:Daily Sport News:.

Polski Serwis o Tematyce Hokejowej. O Hokeju… z klasą!

60 tysięcy euro za sezon?

Maj 28, 2013 Autor: Rafał Kategoria: Przed Sezonem

Dziennikarz katowickiego Sportu Włodzimierz Sowiński dotarł do informacji dotyczących wynagrodzeń hokeistów, którzy namawiani są do gry w „All Stars” Sosnowiec. Są one szokujące.

 
„ Tajemniczy, potencjalny nabywca spółki z Sosnowca, rodem z Rosji, miał rzekomo obiecać „kosmiczne”, jak na rodzinne warunki gaże. Hokeiści mieliby, wedle naszych informatorów, otrzymać 60 tys. euro za roczną umowę, a ponadto 100 euro za każdy wygrany mecz oraz 500 euro na mieszkanie. Sęk w tym, że nie wiemy, czy ten projekt lansowany przez radnego Sosnowca, Jacka Kaźmierczaka (asystenta prezesa związku Piotra Hałasika) i trenera Igora Zacharkina wejdzie w życie. Przyjazd „dobrodzieja z kasą” z Rosji przekładany jest z dnia na dzień. A czas biegnie i kluby są w niezbyt komfortowej sytuacji, bo wszystkie ruchy kadrowe zostały wstrzymane” – czytamy na łamach katowickiego Sportu.
 
My dodajmy, iż „kaperowaniem” ( słowo popularne w czasach komunizmu) zawodników zajął się szef wyszkolenia PZHL. To jest bulwersujące, bo prezes związku twierdzi, że nie macza palców w tym procederze. Nic dziwnego, że projekt ma więcej przeciwników niż zwolenników. Przeciwnicy twierdzą, że jest to zabieg propagandowy, przewidziany na szybki sukces drużyny narodowej. Nikt natomiast nie wybiega w przyszłość.
 
Polski hokej od lat przyzwyczaja nas, że jest innowacyjny. Wszystko u nas musi się być inne niż w hokejowym świecie. Teraz wymyślono, by w lidze występowała reprezentacja kraju, by biła się o mistrzostwo Polski z klubami, które ledwo wiążą koniec z końcem. Czy to dla nich ma być pozytywny bodziec do działania? Świat jeszcze czegoś takiego nie widział. Ale zobaczy i będzie z nas drwił. Chyba, że jest po to robiony, by pomysłodawcy mogli zaistnieć w księdze niedorzeczności […]

 
Tekst Stefan Leśniowski
Zdjęcie Michał Adamowski (Krynica 2012)

 

Na więcej zapraszamy na strony Sportowego Podhala.


 

Share

Komentarze wyłączone.