.:Daily Sport News:.

Polski Serwis o Tematyce Hokejowej. O Hokeju… z klasą!

Dwie ligi kobiet

Czerwiec 07, 2013 Autor: e2rds Kategoria: Hokej Kobiecy

W nowym sezonie hokeistki rywalizować będą w dwóch ligach, taka decyzja zapadła podczas spotkania dotyczącego żeńskich rozgrywek. MKHL Krynica, jako jedyny klub, poprowadzi zespoły w obydwu ligach.

 
PLHK W PLHK serii A w sezonie zasadniczym o punkty powalczy osiem zespołów z miejsc 1-8 z poprzedniego sezonu – Polonia, Unia, Naprzód, Jastrzębie, Stoczniowiec, Atomówki, MKHL i Jaskółki. Drużyny rozegrają trzy rundy spotkań, pierwsze dwie na zasadzie mecz i rewanż, w trzeciej spotkania odbywać się będą na lodowisku zespołu wyżej notowanego. Mecze prawdopodobnie odbywać się będą w soboty.

W PLHK serii B rywalizować będą hokeistki Cracovii, Sanoka, Podhala i drugi zespół MKHL. Sezon zasadniczy to cztery rundy. Spotkania planowane na dni nie kolidujące z serią A.

Po sezonie zasadniczym sześć najlepszych teamów serii A ma zapewniony udział w play off, stawkę uzupełnią jeszcze dwie drużyny, które wyłonią mecze barażowe – siódmy zespół A zmierzy się z drugim B i ósmy w A z pierwszym w B. W barażach nie może uczestniczyć druga drużyna MKHL Krynica.

W serii A w meczu będą mogły występować zawodniczki od trzynastego roku życia, w serii B – tylko w juniorskim MKHL dziewczęta od piątej klasy.

– Jestem zadowolony z ustaleń jakie zapadły podczas spotkania – skomentował informację prezes krynickiego klubu Ireneusz Dubiela. – Obok rywalizacji pierwszego zespołu MKHL w lidze kobiet nasze młodsze zawodniczki też będą miały możliwość konfrontacji, ogrywania się w meczach i rozwijania umiejętności. To dobre rozwiązanie.
 
Początek ligowych rozgrywek kobiet 7 września, drugiej grupy kilka dni później. Terminarz rozgrywek powinien być dostępny w następnym tygodniu.
(e2rds)

 

Gorąco zachęcamy do odwiedzin Portalu KTH Krynica – kth.i24.pl

Zawsze KTH

 

Share
Tagi:

Komentarze wyłączone.