.:Daily Sport News:.

Polski Serwis o Tematyce Hokejowej. O Hokeju… z klasą!

Posłowie za ligą zawodową

Sierpień 31, 2013 Autor: PZHL Kategoria: PHL, PZHL

W czwartek, 29 sierpnia posłowie pracujący w Komisji Kultury Fizycznej, Sportu i Turystyki zaprosili do Sejmu przedstawicieli środowiska hokejowego, aby wysłuchać informacji Ministra Sportu i Turystyki oraz prezesa PZHL na temat działalności Związku i planów na przyszłość, ze szczególnym uwzględnieniem organizacji rozgrywek ligowych.

 
Wszyscy posłowie obecni w czwartek, 29 sierpnia na posiedzeniu Komisji Kultury Fizycznej, Sportu i Turystyki poparli ideę funkcjonowania rozgrywek zawodowych w hokeju na lodzie od sezonu 2013/2014.

Prezes PZHL, Piotr Hałasik potwierdził, że Związek oraz spółka Polska Hokej Liga Sp. z o.o. są w stu procentach przygotowane do organizacji rozgrywek i terminowego rozpoczęcia sezonu. Zaznaczył również, że do 31 sierpnia, PHL czeka na wpłaty z tytułu wpisowego do rozgrywek oraz wykupu „dzikiej karty”. – Drużyny, które nie dokonają opłat w terminie, nie zagrają w sezonie 2013/2014 w najwyższej klasie rozgrywkowej hokeja na lodzie w Polsce – podkreślił przed Komisją prezes PZHL.

Na koniec, posłowie zwrócili się również do Ministra Sportu i Turystyki o przekazanie dodatkowych 1,5 mln złotych Polskiemu Związkowi Hokeja na Lodzie celem właściwego przygotowania i wyszkolenia wszystkich reprezentacji Polski w hokeju na lodzie w kontekście przyszłorocznych Mistrzostw Świata Dwyizji IB oraz starań Polski o organizację zimowych igrzysk olimpijskich.

Na stronie Sejmu można zobaczyć pełny zapis z posiedzenia Komisji.

Poniżej przedstawiamy pełną treść stanowiska oraz dezyderatu Komisji Kultury Fizycznej, Sportu i Turystyki z dnia 29 sierpnia 2013 r.

Stanowisko Komisji Kultury Fizycznej, Sportu i Turystyki w sprawie poparcia dla funkcjonowania rozgrywek zawodowych w hokeju na lodzie

Hokej na lodzie jest jedyną z popularnych, zespołowych dyscyplin sportu, która nie posiada zawodowych rozgrywek w najwyższej klasie rozgrywkowej.

Powołanie przez Polski Związek Hokeja na Lodzie ligi zawodowej jest kluczowym elementem wprowadzenia w Polsce zawodowych rozgrywek. Rozgrywki te przyczynią się do podniesienia poziomu hokeja na lodzie w Polsce, jak również do większej przejrzystości finansowej zespołów w niej uczestniczących.

Komisja Kultury Fizycznej, Sportu i Turystyki popiera ideę funkcjonowania rozgrywek zawodowych od sezonu 2013/2014.

Komisja Kultury Fizycznej, Sportu i Turystyki do Ministra Sportu i Turystyki w sprawie dofinansowania w wysokości 1,5 mln złotych Polskiego Związku Hokeja na Lodzie w obliczu zbliżających się Mistrzostw świata Dywizji IB

W 2014 roku Litwa będzie gospodarzem Mistrzostw Świata Dywizji IB. Polacy do rywalizacji będą przystępowali w roli faworytów.

Polski Związek Hokeja na Lodzie przez kłopoty finansowe jest zmuszony do oszczędności, które przede wszystkim odbijają się na szkoleniu oraz przygotowaniu wszystkich siedmiu prowadzonych reprezentacji Polski do poszczególnych turniejów, w tym reprezentacji mężczyzn zbliżających się Mistrzostw Świata Dywizji IB.

Kwota 1,5 mln złotych jest niezbędna do właściwego przygotowania i wyszkolenia wszystkich reprezentacji Polski. W kontekście starań Polski o organizację zimowych igrzysk olimpijskich, wspieranie finansowe i organizacyjne hokeja na lodzie jest rzeczą naturalną i leżącą w interesie rozwoju samej dyscypliny sportu.

Komisja Kultury Fizycznej, Sportu i Turystyki zwraca się do Ministra Sportu i Turystyki o przekazanie kwoty 1,5 mln złotych na wyżej wskazane cele.

 

Share

Komentarze wyłączone.