.:Daily Sport News:.

Polski Serwis o Tematyce Hokejowej. O Hokeju… z klasą!

Sanok najlepszy na Finały Pucharu Polski…

Grudzień 10, 2013 Autor: PZHL Kategoria: puchar polski, PZHL

PZHL Zarząd Polskiego Związku Hokeja na Lodzie z przyjemnością zaprasza wszystkich fanów naszej wspólnej pięknej dyscypliny do Sanoka w dniach 28-29 grudnia 2013 roku na turniej finałowy Pucharu Polski, który zostanie rozegrany na lodowisku Areny Sanok.

 

 
Szanowni Państwo,
 
Jednocześnie zarząd PZHL chciałby wyjaśnić Kibicom wszelkie wątpliwości towarzyszące wyborowi gospodarza tak ważnego turnieju w obecnym sezonie. Jednym z zadań PZHL jest promocja hokeja na lodzie w naszym kraju, dlatego pierwszym zamiarem zarządu było zorganizowanie imprezy w Warszawie na „Torwarze”. Organizacja turnieju w Stolicy miała podkreślić rangę wydarzenia, możliwość zaprezentowania się wielu czołowych hokeistów nowej szerszej publiczności, co w konsekwencji mogło spowodować pozytywny oddźwięk medialny i społeczny hokeja w Polsce. Pomysł był wspólnie dyskutowany z „Fundacją Kibica”. Niestety z powodów ogromnych prognozowanych kosztów organizacji turnieju w Warszawie związanych przede wszystkim z wynajęciem „Torwaru” zarząd po przeanalizowaniu wszystkich za i przeciw odstąpił od powyższego pomysłu.
 
W związku z powyższym i sugestiami „Fundacji Kibica” zarząd PZHL podjął wstępną decyzję, iż Puchar Polski zostanie rozegrany na Śląsku, by podkreślić i docenić ważność całego regionu dla hokeja. Naturalnym miejscem wydawały się Katowice, jako Stolica województwa. Niemniej jednak zarząd wziął pod uwagę w tym zakresie stanowisko większości klubów PHL wyrażone na spotkaniu w dniu 27.11.2013 roku w Tychach pod warunkiem wpłynięcia do biura PZHL konstruktywnych ofert organizacji Pucharu Polski. Na początku grudnia wpłynęła ciekawa propozycja działaczy sanockiej drużyny. Zarząd w sytuacji krytyki płynącej w dniu 27.11.2013 roku z Tychów oczekiwał również innych konstruktywnych propozycji, jednak bezskutecznie. Ostatecznie okazało się, iż tylko zarząd Ciarko PBSBank KH Sanok Sp. z o.o. złożył kontrofertę w stosunku Katowic.
 
Zarząd w dniu 04.12.2013 roku na roboczym spotkaniu w Warszawie podjął ostateczną decyzję, iż turniej finałowy zostanie przeprowadzony w Sanoku. Za wyborem oferty z Sanoka stała chęć zarządu PZHL do konstruktywnego i merytorycznego dialogu z Klubami PHL, czynniki sportowe (brak drużyny z Katowic w finale) oraz czynniki ekonomiczne (oferta z Sanoka zawierała najatrakcyjniejsze nagrody dla finalistów turnieju).
 
Na marginesie sprawy zarząd zauważa, iż w stosunku do jednego z finalistów 1928 KTH Krynica zostało wszczęte postępowanie zmierzające do uchylenia licencji w związku z brakiem zapłaty wymagalnej drugiej raty podwyższonego wpisowego do rozgrywek dla drużyn, które nie uzyskały awansu sportowego. Powyższe stawia znak zapytania, czy 1928 KTH Krynica zagra w finale. Niemniej jednak zarząd Polskiego Związku Hokeja na Lodzie wyraża nadzieję, iż działacze krynickiej drużyny nie zmarnują szansy danej przez PZHL walki o najwyższe cele w tym sezonie i niezwłocznie dotrzymają obietnic składanych odnośnie zapłaty drugiej raty wpisowego.

 
Ze sportowym pozdrowieniem
Zarząd Polskiego Związku Hokeja na Lodzie

 

Share

Komentarze wyłączone.