.:Daily Sport News:.

Polski Serwis o Tematyce Hokejowej. O Hokeju… z klasą!

Zmiany w Zarządzie Polskiej Hokej Ligi

Grudzień 11, 2013 Autor: PZHL Kategoria: PHL

Zarząd PZHL informuje, że w dniu 9 grudnia br. , na Nadzwyczajnym Zgromadzeniu Wspólników Spółki Polska Hokej Liga sp. z o.o. , powołanej do zarządzania rozgrywkami ligi zawodowej w hokeju na lodzie , w której to spółce PZHL posiada 100% udziałów, dokonano zmian w składzie Zarządu Spółki.

 
Wobec rezygnacji złożonej przez dotychczasowego Prezesa Zarządu, Mariusza Wołosza , spowodowanej względami zawodowymi , a konkretnie objęciem funkcji zarządczej w administracji publicznej, co zgodnie z przepisami powszechnie obowiązującymi wyklucza możliwość zasiadania we władzach spółek prawa handlowego, zaistniała konieczność powołania Zarządu PHL sp. z o.o. w nowym składzie.
 
Zgromadzenie Wspólników Spółki podjęło uchwałę o powołaniu w skład jednoosobowego Zarządu Spółki Pana Janusza Wierzbowskiego i powierzeniu mu funkcji Prezesa Zarządu.
 
Prezes Janusz Wierzbowski przez wiele lat pełnił funkcje menadżerskie w podmiotach związanych ze sportem, w tym klubie Mazowszanka Pruszków, w Polskiej Lidze Koszykówki sp. z o.o, klubie sportowym Widzew Łódź SA oraz Polskim Związku Judo.

 
Nowemu Prezesowi życzymy samych sukcesów w trudnej pracy związanej z budową zawodowego hokeja w Polsce.

 

Share

Komentarze wyłączone.