.:Daily Sport News:.

Polski Serwis o Tematyce Hokejowej. O Hokeju… z klasą!

Mistrzostwa Świata Elity, Niemcy 2010

Mistrzostwa Świata w Hokeju na Lodzie 2010 organizowane przez IIHF odbędą się po raz szósty w Niemczech. Miasta goszczące najlepsze drużyny świata to Kolonia, Mannheim oraz Gelsenkirchen. Mecz otwarcia odbędzie się na stadionie Veltins-Arena właśnie w Gelsenkirchen. Spotkanie to będzie mogło śledzić grubo ponad 76 tys. widzów. Turniej elity odbędzie się w dniach 7 – 23 maja.

Elitarną szesnastkę podzielono na cztery grupy, w których rozegra się bój o awans do dwóch grup kwalifikacyjnych. System rozgrywania meczów będzie inny niż w niższych dywizjach. Najpierw odbędą się dwie fazy grupowe, a potem systemem pucharowym 8 drużyn będzie walczyć o mistrzostwo. Najsłabsze drużyny w pierwszej fazie grupowej zagrają między sobą o utrzymanie. Dwie najgorsze drużyny spadną do I dywizji.

 
Terminarze, wyniki rozgrywek oraz aktualne tabele :
 


Runda przedeliminacyjna:

[Grupa A – Kolonia]

[Grupa B – Mannheim]

[Grupa C – Mannheim]

[Grupa D – Kolonia]

 
Runda kwalifikacyjna:

[Grupa E – Kolonia]

[Grupa F – Mannheim]

 
Grupa spadkowa:

[Grupa G – Kolonia, Mannheim]

 
Faza play-off:

[Play-off – Kolonia, Mannheim]

 


Filmy VIDEO z MŚ dostępne wewnątrz treści newsów fazy play-off.

 
Podział na grupy:

Grupa A: Rosja, Białoruś, Słowacja, Kazachstan;
Grupa B: Kanada, Szwajcaria, Łotwa, Włochy;
Grupa C: Szwecja, Czechy, Norwegia, Francja;
Grupa D: Finlandia, USA, Niemcy, Dania;

 


Pierwszym miastem goszczącym ścisłą światową elitę jest Kolonia, gdzie w hali Lanxess Arena (pojemność 18,5 tys.) swoje mecze rozegrają grupa A i D.

 

* * *

 

Kolejną areną mistrzowskich zmagań jest Mannheim, gdzie w hali SAP Arena (pojemność 14 tys.) swoje mecze rozegrają drużyny grupy B oraz C.

 

* * *

 


Inauguracyjne spotkanie pomiędzy gospodarzami tegorocznych mistrzostw, a ekipą USA odbędzie się natomiast na specjalnie przygotowanym na tę okazję stadionie Schalke 04, Veltins Arena w Gelsenkirchen.

 

Komentarz:

 

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

*